1.000 TL Altı El Terminalleri

El terminaller marka ve model yönünden çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Her kişi, kurum ve ihtiyaca göre uygun el terminali bulmak mümkündür.

Piyasadaki çok çeşitli el terminallerinden biri de Motorola ES400’dür. Bu ürünün en önemi özelliği cep boyutunda tasarlanmış olmasıdır. Bir el terminalinden istenen her şeyi küçük batına sığdırabilmiş olan bu cihaz kullanıcısına maksimum düzeyde verim sağlar.

Sahada veri alışverişinin sağlanması dışında kapalı alanlarda da rahatlıkla kullanılabilen Motorola ES400 kablosuz ağ haberleşmesi özelliğine sahiptir. Bu sayede kullanıcılar, bulundukları ofislerde kablosuz olarak 54 Mbps hızında kendi ağlarına bağlanabilmektedir.

Günümüzde karekodların yaygınlaşması nedeniyle, bu iki boyutlu kodların içeriğine erişebilmek için fotoğraf çekiminin de öneminin artmıştır. ES400 bu gelişmelere paralel tasarlanmıştır ve bünyesinde bir de kamere mevcuttur. 3.2 Megapixel renkli kameraya sahip olan cihaz, yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekilebilmekte ve bu sayede, 1 ve 2 boyutlu barkodları da okuyabilmektedir. 1.000 TL‘ ye satılanları da mevcuttur.

Pek çok popüler özelliğe sahip olan Motorola ES400 el terminali, kablosuz bağlantı şekillerinin en popülerlerinden biri olan Bluetooth özelliğini de üzerinde taşımaktadır. Bu sayede, yazıcı, cep telefonu ve PC’lerle uzaktan bağlantı kurması sağlanmaktadır.

Motorola ES400 el terminali, Windows Mobile 6.5 işletim sistemine sahip bir cihazdır. Küçük boyutuna rağmen her işlemi rahatlıkla yapmaya olanak sağlayan geniş, renkli ve dokunmatik ekrana sahiptir. Dahili biyometrik parmak izi okuyucusu sayesinde, yalnızca cihaza tanımlanan kişilerin kullanımına izin vermektedir.

Bu özelliklerin dışında, Motorola, MSP (Mobility Services Platform) uygulamasına dahil edilen ES400 el terminali, dünyanın her yerindeki kurumsal kullanıcılarına üst düzeyde yönetim ve kontrol özellikleri sağlamaktadır.