Aile İle Beraber Yapılan Kişisel Gelişimi Destekleyen Etkinlikler Nelerdir?

KİŞİSEL GELİŞİMİMİZİ DESTEKLEMEK ELİMİZDE

Kişisel gelişimi destekleyen etkinlikler kişilerin ilgi alanlarına, zevklerine, hobilerine göre farklılık göstermektedir. Her birey kendi kişisel özelliklerine göre ilgi ve becerilerini belirler. Kişisel gelişim bireyden bireye farklılık gösteren bir kavramdır. Kimi insan kitap okuyarak dünya da uzun bir yolculuğa çıkar ve kendini farklı maceralara hazırlar. Kitap okurken kurduğu hayaller, yaptığı yolculuk o kişi için kişisel gelişimi destekleyen bir etkinlik olacaktır. Çünkü kitap okumaktan zevk alıyor kendini kitap okuyarak geliştiriyordur.

Aile İle Beraber Yapılan Kişisel Gelişimi Destekleyen Etkinlikler Nelerdir?KİŞİSEL GELİŞİMİ DESTEKLERKEN

Her insan kendisinin en iyi tanıyıcısıdır. Hobilerini nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını, hangi etkinliklerden zevk aldığını, neyi başarabileceğinin az çok farkındadır. İnsanlar zorla yapmak istemedikleri sevmedikleri etkinlikleri yapmak için zorlanması etkili olmayacaktır. Her birey bu etkinliklere kendi istekleri doğrultusunda da karar verebilir. Her şey bireyin kendisin de başlar ve kendisinde son bulur.

 AİLEM VE BEN

Aile ile beraber yapılan kişisel gelişimi destekleyen etkinlikler arasın da ailenin hep birlikte mutlu olduğu etkinlikler tercih edilmesi uygun olur. Hep birlikte sevdikleri bir şehrin, sanatçının, tablonun yapbozunu el birliği ile tamamlamak faydalı olacaktır.

Aile de Satranç oynamayı çok seven bir birey sevmeyen diğer bireyi oyuna dahil etmek için farklı alternatifler üretebilirler. Oyun sonun da aile de ki bütün bireylerin hoşlandığı bir etkinlik tercih edilmesi doğru olacaktır. Böylece kişisel gelişim ailece desteklenmiş olacaktır. Aileyi bir arada tutan hem denge hem de koordinasyon yetilerini artıran Jenga gibi oyunlar tercih edilirse çocuk açısından faydalı olacaktır. Bu sayede hem aile bir arada olacak hem de ortam bir yarışma havasına bürünecektir.

Aile İle Beraber Yapılan Kişisel Gelişimi Destekleyen Etkinlikler Nelerdir?

Kazanmayı ve kaybetmeyi aile de öğrenen bireyler daha özgüvenli bireyler olacaktır. Birlikte vakit geçirerek, paylaşarak yapılan etkinlikler kişisel gelişim açısından daha değerli olacaktır. Birlikte tercih edilen spor faaliyetleri de ailece hem eğlendirecek hem de fiziksel olarak rahatlamayı sağlayacaktır. Ailece çimenler de yapılan bir yoga etkinliği hem fiziken hem de ruhen kişisel gelişimi destekleyecektir.