Alfa Romeo Mito

Kompakt ve dinamik bir görünüme sahip olan Alfa Romeo Mito, 4.06 metre uzunluk; 1.44 metre yükseklik ve 1.72 metre genişliğe sahip oluşuyla kalabalık ailelerin rahatlıkla tercih etmek isteyebileceği türden otomobil modelleri arasında yerini alıyor.

Alfa Romeo Mito’nun yan camları renkli bir parlaklığa ve spesifik bir şekle sahiptir. Ön tamponlarda ayırt edici üç parçalı trilobo motifi bulunmaktadır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ise; Alfa Romeo Mito, kararlı bir tarzla stilini ortaya koymaktadır.

Alfa Romeo Mito’da 1.4 Turbopetrol, 135 HP MultiAir Start&Stop teknolojisine sahip motor bulunmaktadır. Düşük yakıt tüketimi ve emisyon sağlayan motorun teknik özellikleri ise şu şekildedir: Normalde, 190 Nm, 1.250 rpm tork; dinamikte, 230 Nm, 1.750 rpm tork; 1.368 cc ve 4 sıralı silindir kapasitesi; 207 km/s maksimum hız değeri; 5.5 l/100 km. kombine yakıt tüketimi; 126 g/km. CO2 salınımı ve Euro 5 standartlarına uyumluluk.

Alfa Romeo Mito’nun sürücü ve yolcuların güvenliği için almış olduğu güvenlik tedbirleri ise şu şekildedir: 7 Adet hava yastığı, emniyet kemeri hatırlatıcısı teknolojisi, kaza anında başın öne ve geriye travma yaratacak biçimde çarpmasını önlemek adına koltuklarda oluşturulmuş düzenek, aktif gergili ön emniyet kemerleri, katlanabilir direksiyon, darbeleri kontrollü bir biçimde soğurmak amacıyla tasarlanmış olan direksiyon sütunu ve görüş netliğini arttırma özelliğine sahip LED arka lambalar.

Alfa Romeo Mito’nun 2014 yılı itibariyle piyasada görülmekte olan ortalama fiyat aralığı ise; seçmiş olduğunuz opsiyonel özellikler doğrultusunda, 63.365TL ile 68.875TL rakamları arasında değişim göstermektedir.