Alışveriş Sitesi Nasıl Açılır

Online alışveriş adresleri günümüzde oldukça önemli bir sektör haline gelerek yaşantımızda da önemli bir yer almayı başarmıştır. Ürün ihtiyaçlarımızı artık internet üzerinden temin edebiliyor ve hızlı teslimat süreleriyle ürünlere istediğimiz zaman sahip olabiliyoruz. Peki, alışveriş sitesi kurmak için ne gerekir? Maliyetleri yüksek midir? Alışveriş sitesi kurarken ne gibi güvenlik düzeyine sahip olmalıyız? Kaliteli ve güvenli bir alışveriş sitesi kurabilmek için bu soruların cevaplarını araştırmak 1-0 önde başlamak anlamına gelmektedir.

 ALIŞVERİŞ SİTESİ KURMAK İÇİN NE GEREKİR?

Online alışveriş adresi üzerinden ticaret yapabilmek için öncelikle bu sitenin bir firma üzerine kurulması gerekmektedir. Ayrıca alışveriş sitesi üzerinden satış gerçekleştirecek olan bu firmanın vergi mükellefi olması koşulu gerekmektedir. Herhangi bir firma sahibi değilseniz, şahıs şirketi kurarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Alışveriş Sitesi Nasıl Açılır

 ALIŞVERİŞ SİTESİ KURMAK MALİYETLİ Mİ?

Alışveriş sitesi kurmanın maliyeti düşünüldüğü kadar fazla değildir. Yıllık ortalama 150 – 200 TL fiyatı olan Hosting hizmetlerinden size uygun olan paketi tercih ederek alışveriş sitenizi hosting sunucusu üzerinden kurabilirsiniz. Tasarım bilgisi olmayan kullanıcılar için sunulan E-Ticaret paketleri satın alarak ortalama 150 TL ile 700 TL arası değişen ek maliyetlerle web sitenizin tasarımı yaptırabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ SİTESİNİN GÜVENLİĞİ NE KADAR ÖNEMLİ?

Kurmuş olduğunuz alışveriş sitesinin içeriği kadar güvenliği de oldukça önemli bir konudur. İnternet sitesi üzerinden yapılacak olan tüm ödeme işlemleri, alışveriş sitesinin kayıtlı olduğu firmanın sorumluluğundadır. Bu nedenle gerekli olan tüm güvenlik önlemlerini sağlamak ve yazılım desteğiyle güçlendirmek alışveriş sitenizin daha güvenli bir hizmet vermenize olanak tanıyacaktır.

Ülkemizde 6000 rakamına ulaşmış Online alışveriş sitesi arasında yer alabilmek için, web sitenizde bulunması gereken güçlü bir altyapı, anlaşılır ve sade bir tema, güvenli ödeme şekilleri, ziyaretçilerin ilgisini çekecek ürünler ve firma hakkında detaylı bilgilerin bulunması oldukça önemlidir.