BİKİNİ ÇORBASI

Havalar ısınıyor, yaz yaklaşıyor. Hanımlar yaza hazırlanmaya başladı. Kışın alınan fazla kiloları vermek için diyet uygulamaları araştırılıyor, spor salonlarına gidiliyor, diyetisyenlere müracaat ediliyor. Kendimizi yaza, güneşe, denize ve bikini giymeye hazırlamak için Biyolog – Kozmetolog Pervin Bulgak’ın bikini çorbasının tarifini paylaşacağız.

Bikini çorbası malzemeleri;

2 adet domates, 2 adet kabak, bir bağ maydanoz, bir dal tarçın, yarım kilo mantar, 1 tatlı kaşığı karabiber, bir litre su.

Malzemelerin hepsini ince ince doğrayın. 1 litre suyun içinde 10 – 15 dakika kadar kaynatın. dilerseniz blenderdan geçirebilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeklerinden yarım saat önce bir kase için. Uygulamaya bir hafta boyunca devam edin.

Bu çorba iştahınızı kapatır, tokluk hissi verir ve bağırsak sisteminizin çalışmasını sağlar. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılar.

Bikini çorbasının faydaları;

Karabiber: vücut ısısını yükseltir, metabolizmayı hızlandırır.

Tarçın: kan şekerini yükseltir, gerekli gereksiz zamanlarda tatlı yeme isteğini ve açlık hissini giderir.

Maydanoz: C vitamini deposudur, yoğun lif kaynağıdır.

Kabak: vücudumuzdaki ödemi atmak için kullanılır.

Domates: yaz aylarında bronzlaşma dönemlerinde güneş ışınlarından korur, bronzluğun daha uzun süre kalmasını sağlar. Cildi sıkılaştırır ve toparlar.

Mantar: yoğun lif kaynağı nedeniyle tokluk hissi verir.

Bikini çorbamız vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri karşılar. Kilo vermenize destek olur.

Doğal zayıflamak en sağlıklı olandır. Kimyasal zayıflama ilaçları yerine evinizde mutfağınızda bulunan malzemelerle kolayca yapabileceğiniz bu çorbayı denemenizi tavsiye ederim. Bir hafta sonra inceldiğinizi, kilo verdiğinizi göreceksiniz.