Bitcoin Alma Yöntemleri Nelerdir?

Bitcoin para birimidir. Bu para birimi yüksek teknolojinin yardımıyla, gelişmiş bilgisayarlar aracılığıyla kullanılan özel programlarla sağlanmaktadır. Bitcoini kodlar oluşturmaktadır. Bitcoin çevrimiçi cüzdanlarda sağlanmaktadır. Diğer yandan bitcoin, harddiskte parayı oluşturan kodun saklanmasıyla da elde edilebilir. Bahsedilen para birimini elde etmek adına çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Banka Hesabı Aracılığıyla Bitcoin Satın Almak

Banka hesabı aracılığıyla bitcoin almak mümkündür. Bu yöntemle bitcoin almanın yolu bitcoin cüzdanına sahip olmaktan geçmektedir. Öncelikle çevrimiçi olarak bitcoin cüzdanı sahibi olmalısınız. Ardından bu hesabı banka hesabınıza bağlayabilirsiniz. Bu ağ üzerinden dilediğiniz gibi bitcoin alımı ve satımı gerçekleştirebilirsiniz. Dolayısıyla bitcoini banka hesabınızdaki parayla, kredinizle veya para transferi yöntemleriyle alabilirsiniz.

Yüz Yüze Görüşmelerle Bitcoin Almak

Bitcoinin alınabildiği çeşitli yöntemlerden biri bitcoin satan kişilerle yüz yüze görüşerek almaktır. Bu kişiler bitcoini belirli bir miktar karşılığında kişilere satmak üzere anlaşmaya çalışmaktadır. Bu kişilerin sağladığı en önemli avantaj anonimlik üzerinedir. Alışveriş herkese açık olan bir çevrimiçi ortam yerine, gizli bir görüşme ile yapılmaktadır. Bu görüşmede karara varılırsa anlaşmaya göre kişi herhangi bir ödeme yöntemiyle ödemesini gerçekleştirebilir. Alacağı bitcoini çevrimiçi cüzdanına aktartabilir veya harddisk aracılığıyla elde edebilir. İki duruma da yönelik olarak, kişinin çevrimiçi cüzdanını kontrol edebilecek veya harddiskin içindeki bilgiye bakabilecek bir cihazı bulundurması ve kişinin durumla ilgili önceden bilgi sahibi olması tavsiye edilmektedir.

Nakit Parayla Bitcoin Almak

Nakit parayla bitcoin alabileceğiniz üç yöntem bulunmaktadır. Öncelikle bu nakit parayı bir banka hesabına aktarabilir ve oradan ödemenizi yaparak çevrimiçi veya yüz yüze olmak üzere bitcoin alabilirsiniz. Bununla birlikte yüz yüze görüşme aracılığıyla nakit para ile ödemenizi yaparak bitcoin sahibi olabilirsiniz. Diğer yandan, etrafta bitcoin atmleri bulunmaktadır. Bu atmlere nakit para yatırarak bir kod elde edersiniz. Bu kodu çevrimiçi cüzdanınıza girerek yatırmış olduğunuz para değerince bitcoin elde edebilirsiniz.