Burak Özçivit

Yakışıklı oyuncu, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da Dünya’ya gelmiştir. Genç kızların en büyük hayranlık duyduğu Özçivit ‘in ev hanımı olan annesinin adı Ceyhan Özçivit, kebapçı olan babasının adı ise Bülent Özçivit’tir. Yıldız oyuncunun, Burçin adında bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Eğitim hayatının Kadıköy’deki okullarda tamamlayan yakışıklı oyuncu, Üniversite seçimini ise Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Fotoğrafçılık bölümünden yana yapmıştır. Okul yıllarında Mankenliğe soyunan ünlü oyuncu 3 yıllık modellik kariyerinin ardından ilk defa Eksi 18 adlı TV dizisinde genç bir komiser karakteri ile rol alan Özçivit, bu proje sayesinde dizi oyunculuğuna başlamıştır.

İlk sinema filmi deneyimini ise 2007 yılında Musallat adlı sinema filmi ile gerçekleştiren ünlü oyuncu, kariyerindeki en büyük çıkışı ise Küçük Sırlar adlı Gençlik dizisindeki rolü sayesinde yapmıştır.

Yıldız oyuncu 2011 yılından bu güne ekranda yayınlanmakta olan Muhteşem Yüz Yıl adlı İzlenme rekorları kıran Tv dizisindeki rolü ile kendisini herkese tanıtmış ve özellikle genç kızların en beğenilen aktörleri arasına girmiştir. Çeşitli reklam filmlerinde de rol alan oyuncu, yapımcıların başrol oyunculuğu için ilk başvurdukları jönler arasında bulunmaktadır.

Yıldız oyuncunun rol aldığı başlıca film ve TV dizileri ise Eksi 18, Musallat, Zoraki Koca, Baba Ocağı, İhanet, Küçük Sırlar ve Muhteşem Yüzyıl gibi projelerdir.

Ünlü aktör Blandax adlı markanın reklam filmimde rol almaktadır.