Çapkın Kadınlar

Çapkınlık kavramı, günümüzde erkeklerden çok kadınlara geçmeye başladı. Sanat camiasında başlayan bu kavram yavaş yavaş en içe doğru inmiştir. Eskiden daha ataerkil bir toplum olduğumuz için erkeklerin yaptığı çapkınlıklar, aldatmalar daha çok göz ardı edilebilirdi. Şimdilerde aynı durum kadınlar için geçerli oldu. Artık zamanla eşitlik kavramı daha çok gün yüzüne mi çıktı bilinmez ama bir şeylerin değiştiği gözle görülür bir gerçek.

Kadınlar Neden Çapkınlık Yapar?

Çapkın kadınların ortak özellikleri arasında; zamanında aldatılma ve ilgisizlik olarak tespit edilmektedir. Erkeklerle hemen hemen aynı nedenler olmasına rağmen, kadınların daha duygusal olması nedeni ile bu duygusallıklarını kapatmak için bir çıkış yolu olarak kullanıldıkları da söylenilen gerçekler arasındadır. Bağlanma problemi olan insanlar tek eşlilik konusunda en çok sıkıntı çeken kişilerdir.

Çapkın Kadınlar ilişkiler konusunda oldukça bilgili olmalarına rağmen bu bilgilerinden kendileri faydalanmazlar ve başkalarına Güzin ablalık yaparlar. Nedeni ise duygusal bağ kurmaktan kaçındıkları için ilişkilerde tedbirli davranmamalarıdır. Aşk konusunda seçici olmamakla birlikte o an kendisini iyi hissettiren kişilere karşı anlık bir sempati kazanmaları ile birlikte ani aşk kararları alıp yine aynı şekilde ani kararla bu aşkı noktalayabilme özelliğine de sahiptirler.

 Çapkın Kadınlar kimdir? Acı Çekerler mi?

Kadınlar çapkınlıklarını erkeklere göre daha az gizleme zahmetinde bulunur. O sebeple şu kadın çapkındır bu kadın çapkın değildir denilemez. Bazen bir bakışından bazen ise söylediği bir sözden bu anlam çıkarılabilir. Söylendiği gibi duygusal olmalarına rağmen bu duyguyu bastırmış olarak gösterseler de içinde fırtınalar kopuyor olabilir.

Gerçekten âşık olduklarında fark etmeleri biraz zaman alsa da bu gerçekle yüzleştiklerinde bir durup kendilerine ne olduğunun sorgulamasını yaparlar. Ve gerçekten âşık olduklarında asla çapkınlık yapmazlar. Daha doğrusu çapkınlık yapmaya kalksalar bile yapamazlar. Çünkü kalpleri de zihinleri de dolu olurlar.

One thought on “Çapkın Kadınlar

  • 20 Şubat 2018 tarihinde, saat 12:55
    Permalink

    kadınlardan korkulur gerçekten kadınlar şeytana pabucunu ters giydirir. Bunu birebir yaşadım bir kadının iki erkeği de kullandığını gördüm

Yorumlar kapatıldı.