Citizen CLP 8301

Barkod yazıcı ürünler üzerinde yer alan çeşitli simgeleri basmak için kullanılır. Citizen CLP 8301 son derece gelişmiş olan teknoloji özellikleri ile birçok gereksinimlere yanıt verebilen bir yazıcı modelidir. Barkod yazıcının 300 dpi çözünürlük sunan yazıcı kafasına sahip olması ile baskı kalitesi en üst seviyeye kadar taşımaktadır.

citizen-clp-8301CLP 8301 barkod yazıcı ribonlu ve ribonsuz baskı yöntemi özelliği bulunmaktadır. Barkod yazıcının baskı hızı 100 mm 4 ips olmaktadır. barkod yazıcı 219 mm baskı imkânı sunan geniş baskı ağzı bulunmaktadır. Ayrıca baskı uzunluğu da 812 mm’ye kadar çıkabilmektedir. Barkod yazıcının sahip olduğu geniş baskı ağzı sayesinde etiket ölçüleri büyük olanlarla bile çalışması mümkündür. Palet etiketler, kimyasal drum etiketleri ve A4 ya da A5 boyutlarındaki etiketlerle kolayca çalışmaktadır. Ayrıca barkod yazıcıda kesici aksesuarı ile birlikte depolarda sevkiyat notları ve toplama listeleri için kullanılan lazer yazıcı yerine de kullanmak mümkündür. Citizen barkod yazıcının boyutları 395 mm, 415 mm ve 260 mm özelliğindedir. Ayrıca etiket ve ribon takılı olmadan ki ağırlığı 18 kg olmaktadır. Bu özelliği ile barkod yazıcı diğer sınıfındaki yazıcılardan daha ağırdır. 8 MB RAM ve 2 MB flash bellek kapasitesi vardır. Sahip olduğu bellek kapasitesi sayesinde geniş veri depolama imkânına kavuşur. Dahili 8 inç medya kapasitesi sayesinde tam boyutlu olan ruloları metal kasasının içinde tutarak onları toz ve kirden korumuş olur.  CLP 8301 barkod yazıcının hem Ethernet hem de Kablosuz Lan opsiyonu ile yazıcı kasanın içine kolay bir şekilde yerleşerek gelebilecek zararları engeller.  8301 barkod yazıcı metal Hi-Lift mekanizması sayesinde kolay baskı malzeme ve şerit yüklemesi ile daha az hata ve daha az zaman kaybı olmaktadır.

CLP 8301 barkod yazıcı baskı ayarlarının kullanıcılar tarafından yapılma imkânı veren ve baskı süreci aşamalarının gözlemlenebildiği 6 tuşa sahip led paneli vardır. Bu sayede kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Citizen CLP 8301 barkod yazıcının parçaları kolay bir şekilde değişmesi ile üretim anında oluşabilecek üretim aksaklıklarını en aza indirmektedir.