Dekorasyonun Önemi

Dekorasyon, tüm mekânların olmazsa olmazı haline geldi. Yemek yiyeceğimiz, alışveriş yapacağımız, tatil yapacağımız yeri seçerken öncelikli olarak baktığımız mekânın dekorasyonudur. Görsellik insanın ister istemez aradığı şarttır. Bu şart dekorasyonun önemi olduğunu açıkça göstermektedir.

İçeriğin önemli olduğunu söyler dururuz ama içeriği öğrenmek için araştırmak lazım, araştırmak içinse zaman lazımdır. Seçim yaparken en kolay ve kısa yöntem bakmaktır. Yorulmadan, vakit harcamadan dekorasyonla içeriğini yansıtabilen mekânları seçeriz. İlk kuralımız içerikle uygun dekorasyon uygulamaktır.

dekorasyonun-onemi

Hizmet sektöründe olduğu gibi konut alırken, kiralarken de evi gezmek görmek isteriz. Çünkü oturacağımız evde Dekorasyonun Önemi ne kadar sağlanmış, dekorasyona ne kadar özen gösterilmiş bunlara bakarız. Evin ücreti, bulunduğu semt, oda sayısı gibi özellikler de önem teşkil eder.

Fakat evin dekorasyonu bazen bu özelliklerin göz ardı edilmesini sağlayabilmektedir. Böylece her sektörde, dekorasyon ile diğer olumsuz özellikleri bertaraf edip rakiplerin önüne geçebiliriz. İkinci kural, farklı ve özgün dekore etmektir.

Birçok dekorasyon türü vardır. Örneğin, bir mekânın dekorasyonunu yapmak istersek, tavanından başlayabiliriz. Asma tavan ve ışıklandırma ile tavana bakmaya artık doyum olmayacak. Duvarlarla devam edecek olursak, çeşitli duvar kâğıdı seçenekleriyle huzurlu mekâna katkı sağlayabiliriz.

Bu sizin zevkinize ve hayal gücünüze bağlıdır. Mekâna seçeceğimiz mobilyalar, duvarla ve tavanla bütünleşmelidir. Mobilyaların rengi ve modeli kadar yerleştirilmesi de önemlidir. Dekorasyonu tamamlamak için aksesuar gerekir. Tablolar, çiçekler ve aksesuarlarla tamamlanabilir. Üçüncü kuralımız ise uyumdur.

Günümüzde dekorasyonun önemi anlaşılmakta ve her alanda kullanılmaktadır. Çünkü hayat hızla akmakta ve insanların zamanı artık çok daha değerli olmaktadır. Karar verirken, işlem yaparken hızlı olmak, zamanı verimli kullanmak gerekmektedir. Bunları sağlamak için, son kuralımız aşırıya kaçılmayacak şekilde sade ve modern dekorasyona önem vermektir.