Domates Soslu Makarna Tarifi

Makarna hem faydalı, hem de doyurucu bir besin kaynağıdır. Herkes tarafından, genellikle çocuklar tarafından da çok sevilen makarnayı, çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Özel soslar hazırlayabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de hazırlanması çok kolay olan domatesli makarnadır. Hem çok lezzetli oluyor, hem de çabucak pişirilebiliyor.

Domatesli makarna için gerekli malzemelerimiz:

*Yarım paket makarna

*5 adet orta büyüklükte domates (eğer kışın domatesli makarna yapacaksanız, yazdan hazırladığınız domates rendelerini kullanmanızı tavsiye ederim. Ben mutlaka yazdan domateslerimi rendeleyip, buzluğumda saklıyorum ki kullanacağım zaman ilk günkü tazeliklerini korumuş olsunlar)

*2 adet sivribiber

*2 adet kırmızı biber

*Az sıvıyağ

*Tuz

*Karabiber

*Su

*Rendelenmiş kaşar peyniri (Makarnamızı servis yaparken kullanacağız.)

Gelelim tarifimizi hazırlamaya:

Öncelikle yarım paket makarnamızı, tenceremizde az yağ ve tuz ile haşlıyoruz. Makarnalarımız haşlandıktan süzüyoruz. Makarna tenceremizin içine az yağ koyup, sivribiber ve kırmızı biberlerimizi iyice pişiriyoruz.5 adet orta boy domatesimizi istersek rende istersek minik küpler halinde tenceremize ilave ediyoruz. Burada domateslerin çok iyi pişmesi gerekiyor. Domatesler, kırmızı biber ve sivribiberlerimiz piştiğine göre tuz ve karabiberi de ekledikten sonra, artık makarnamızı da ekleyebiliriz. Yaklaşık beş dakika içinde domatesli makarnamız servise hazır oluyor.

Servis tabağına aldığımızda üzerine rendelenmiş kaşar peynirimizi de koymayı unutmuyoruz. Yine bir servis önerisi olarak, kaşar peynirinin üzerine bir tutam rendelenmiş maydanoz da koyabiliriz.

Herkese afiyet olsun.

 

One thought on “Domates Soslu Makarna Tarifi

  • 30 Ağustos 2017 tarihinde, saat 21:32
    Permalink

    Normal salçalara göre daha iyi tad veren ve oldukça doğal bir görünüme sahip olan bir yemek sos türüdür genellikle tercih ederim çok zor durumda kalır isem hazır domates salçasını kullanırım yemeklerimde

Yorumlar kapatıldı.