ELMA SİRKESİNİN FAYDALARI

Meyvelerin içinde en sağlıklı olanlarından biri de elmadır. Atalarımızın da dediği gibi; Günde bir tane elma yemek doktoru evden uzak tutar. İçerdiği vitaminler ve potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller sayesinde vücudumuzun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Elmanın bütün özelliklerini içeren elma sirkesi ise güçlü bir detokstur.

Elma sirkesinin kilo vermeye, cilt sağlığına ve saçlara büyük etkileri vardır. Elma sirkesinin faydalarını ve olumlu etkilerini paylaşacağız bu günkü yazımızda.

Zayıflamak için;

Bir su bardağı ılık suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırın. Sabahları aç karnına karışımı için. Düzenli diyet ile birlikte uyguladığınızda kilo vermeyi hızlandırır. Metabolizmayı çalıştırır.

Kepekli saçlar için;

Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna biraz elma sirkesi katıp bu suyla saçlarınızı durulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlayacak.

Ciltteki lekeler için;

Yarım litre suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyip kaynatın. Başınıza bir havlu kapatıp yüzünüzü 5 dakika buhara tutun. 5 dakika sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüze tonik yapın. Haftada 2 kez uygulayın. Cilt lekelerinizin yok olduğunu göreceksiniz.

Varisler için;

Bir bezi elma sirkesi ile ıslatın, bacaklarınızı uzatın ve altına destek koyarak kalp hizasında olmasını sağlayın. Elma sirkesi ile ıslattığınız bezle varislerin üzerini sarın. Bu şekilde yarım saat bacaklarınızı dinlendirin. Sabah, akşam tekrarlayın.

Akneler için;

Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin ve su ile durulayın. Elma sirkesi, antiseptik özelliğinden dolayı akneye sebep olan mikropları öldürür.

Sivilceler için maden suyu ve elma sirkesi;

Bir kahve fincanı maden suyu ile bir kahve fincanı doğal elma sirkesini karıştırın. Sabah ve akşam sivilcelerinizin üzerine sürüp yarım saat bekleyin.

Doğal sağlık ve güzellik için elma sirkesini kullanmanızı tavsiye ederiz.