Elmalı Çikolatalı Top Tatlı Tarifi

Elmalı çikolatalı toplar, çayın yanında minik atıştırmalıklardır. Elma, ceviz ve çikolatalı puding ile yapacağımız tarifimize bayılacaksınız. İsterseniz üzerine Hindistan cevizi koyarak da servis yapabilirsiniz. Çabucak hazırladığımız bu tarifi, misafirlerim gelmeden önce hemen yapabiliyorum.

Elmalı Çikolatalı toplarımız için gerekli malzemeler:

*4 adet elma

*2,5 su bardağı süt

*1 su bardağı fındık

*Hindistan cevizi

*Çikolatalı puding

*2 paket petibör bisküvi

Elmalı Çikolatalı Topların hazırlanışı çok kolay. 10 dakika içinde hemen yapabileceğiniz bu tarif: kaselere koyup da servis edilebilir.

Gelelim bu kolay tarifi hemen hazırlamaya :

Öncelikle 2 paket petibör bisküvimizi genişçe bir kaseye kırıyoruz. Ancak çok un haline getirmeyelim ki çok dağılmasın. Üzerine 4 adet elmamızı rendeliyoruz.(Rendenin kalın tarafı ile).İçine toz haline getirdiğimiz 2 su bardağı fındığı da ilave ediyoruz. İyice yoğuruyoruz. Eğer evde fındığınız yoksa ceviz de kullanabilirsiniz. Her ikisi de bu tarife yakışıyor.

Bisküvi, elma ve fındıktan(veya cevizden)  oluşan harcımızı hazırladığımıza göre, ceviz büyüklüğünde  toplar haline getirip diziyoruz.

Diğer tarafta 2,5 su bardağı soğuk sütle, çikolatalı pudingimizi pişiriyoruz. Pişirdiğimiz çikolatalı pudingimizi, elmalı bisküvili ve ceviz toplarının üzerine döküyoruz. Çikolatalı elmalı toplarımız artık hazır. Buzdolabına koyup iyice soğuttuktan sonra, üzerine Hindistan cevizi serperek servis yapabilirsiniz.

Ben servis yaparken yanına , kaymaklı dondurma da koyuyorum. Yazın  çok güzel oluyor.Gerçi dondurmayı seven birisi olarak kışın da aynı şekilde servis yapıyorum. Çikolata, elma, dondurma  gerçekten çok lezzetli oluyor.

Herkese afiyet şeker olsun.