En Çok İzlenen Aşk Filmleri

Bir önceki yazımızda en çok ağlatan filmlerden bahsetmişken şimdi de dedik ki seriyi tamamlayalım ve bu yazımızda da en çok izlenen aşk filmlerinden bahsedelim.

En çok izlenen aşk filmleri sıralamasının bir numarasında The Notebook ( Not Defteri) filmi bulunuyor. Aşkın her halini anlatan bu film aslında klişe olan zengin hatun fakir erkek temelinde hikayesini anlatıyor.  Aşk filmi deyince tabii bu klişe olmazsa olmaz ama yine de klasmanındaki diğer filmlerden ayrı tutulmasını sağlayacak bir hikayesi olduğundan dolayı 1. sırayı bu filme vermeyi uygun gördük.

Listemizin ikinci sırasında ise benim de çok sediğim bir film olan Notting Hill ( Aşk Engel Tanımaz) filmi bulunuyor. Bu filmde de yine zengin ve ünlü bir kadın ve sıradan bir adamın hayatı anlatılıyor. Julia Roberts’ın da etkisiyle film bir şekilde etkisi altına alıyor ve filmdeki  o samimiyeti kesinlikle hissedebiliyorsunuz.

Üçüncü sıramızda The English Patient ( İngiliz Hasta) var. Tam 9 dalda Oscar ödülü kazanan film İkinci Dünya Savaşı ile aşkı harmanlayan bu güzel film de en çok izlenen aşk filmleri arasında yer almaktadır.

Listenin dördüncü sırasında ki benim kesinlikle tercihim değil Titanik bulunuyor. 3 saat boyunca ıkına ıkına giden bir film seyretmek isterseniz sizin tercihiniz ama sonra uyarmadı demeyin.

Gelelim en çok sevdiğim ve en azından benim tarafımdan en çok izlenen aşk filmine; Ah Nerede Vah Nerede… Eminim ismini okur okumaz suratınıza bir gülümseme yayılmıştır. Tarık Akan, Gülşen Bubikoğlu ve Adile Naşit’in bir arada olduğu bu sıcacık filmi kesinlikle tavsiye ediyorum.