En Çok Oynanan Online Oyunlar

Bugünkü en çok listemizde en çok oynanan online oyunlar bulunuyor. Tüm dünya genelinde en çok oynanan  online oyunlar  yazımızın temelini oluşturacak.

Listemizin bir numarasında tabii ki aklınıza ilk gelecek olan oyun olan Counter Strike bulunmaktadır.  İster ilgi alanına girsin ister girmesin kadın erkek kime bildiğiniz online oyunları sayın desek aklına ilk Counter Strike gelir. Bir savaş oyunu olan Counter Strike aynı zamanda Call of Duty, Battlefield gibi bir çok oyunun da babası sayılmaktadır. Maksimum 32 kişilik ağda oynanan bu oyunda tüm dünyadan oyuncuları bir arada bulabilirsiniz. Neslimizin birçoğu sırf bu oyunu oynayabilmek için okuldan kaçıp akşamına dayak yemiş ve birçok internet cafe sahibini yalı sahibi etmiştir. 🙂

İkinci sırada ise Metin 2 bulunuyor. Bu oyun   meraklısı dışındakilere adını maalesef bir ölüm sebebiyle duyurmuştur. Bu sebeple de aileler çocuklarına Metin 2 oynamayı yasaklamışlardır da. Bu kötü olayı geri de bırakırsak  Metin 2, bir karakter yaratarak oynadığınız online bir oyundur. 1. seviyede başladığınız oyunda ticaret ve takas gibi yöntemlerle seviye atlamaya çabalıyorsunuz.