EVDE DOĞAL CİLT TEMİZLEME PEELİNG’İ YAPMA

Cildimiz en alttan, en üst tabakaya kadar hücrelerden oluşur. Bu hücreler sürekli yenilenir. En üst tabakadaki hücreler bir müddet sonra ölür ve alt tabakadan yeni hücreler oluşur. Bu üst tabakadaki ölü hücreler oksijen alımını engeller ve mikropların çoğalması için ortam oluşturur. Peeling uygulamanın temel mantığı cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin temizlemesi ve cildin kendini hücresel düzeyde yenilemesidir. Peeling uygulamasında başarılı sonuç elde etmek için ciltte yeni sorunlar oluşturmayacak, sorunları ortadan kaldıracak evde doğal cilt temizleme peelingi tarifini payşacağım sizlerle.

Malzemelerimiz, 2 çay kaşığı kadar türk kahvesi, 2 çay kaşığı sızma zeytinyağı ve madensuyu.

Önce türk kahvesi ve zeytinyağını bir kapta karıştırın, içine az miktarda (2 çay kaşığı kadar ) madensuyu ekleyin ve karıştırın.

Karışımı bir miktar elimize alarak yavaş yavaş aşagıdan yukarıya doğru dairesel hareketlerle cildimize yediriyoruz. Göz çevremize çok yaklaştırmadan 2 dakika kadar dairesel hareketlerle masaj yapıyoruz. Saç dipleri, burun kenarları ve çene oyuntusuna çok bastırmadan nazikçe uyguluyoruz. Daha sonra soğuk suyla yıkayıp maden suyuyla tonik yapıyoruz.

Cilt temizleme peelinginin faydaları;

Zeytinyağı bol miktarda E vitamini içerdiği için cildi besler, onarır. Kahve, granülleri çok ince olduğu için cildimizi tahriş etmeden peeling yapmayı sağlar. İçerisindeki kafein dolaşımı hızlandırdığı için kılcal damarlarda canlılık sağlar. Maden suyu, peeling yaparken açılmış gözeneklerden içeriye mineral akışını sağlar.

Peeling yöntemiyle yüzdeki kırışıklıklar, kan dolaşımı bozukluğu, lekeler ve sivilce izleri giderilir.

Doğal cilt temizleme peeligimiz tüm cilt tiplerine uygundur. Normal cilt tipine sahip olanlar 15 günde bir, yağlı cilt tipleri haftada bir uygulayabilir.