Ferrari California T

Estetik ve performansta en yüksek verimi almak isteyenlerin beklentilerine yaraşır bir biçimde hazırlanmış bir araç Ferrari California T.

Turbo şarjlı, 3.9 litrelik, 560 beygir gücündeki V8 motoruyla sıfırdan 100/km/s hıza yalnızca 3.6 saniyede ulaşabilen Ferrari California T, daima ileri gitmek isteyenlerin gözdesi. Öyle ki; Ferrari California T’nin maksimum hızı, saatte 316 kilometre. Ayrıca, ön-orta kısımda konumlandırılmış olan direkt enjeksiyonlu, 3.885 cc’lik, turbo 8 silindirli motor; aracın şasisinde oldukça alçak bir noktaya tekabül ediyor.

Ferrari California T en belirgin özelliğini; dünya üzerinde gerçekleştirilmiş bir performans olan turbo şarj-Ferrari iş birlikli yakıt tasarrufu avantajından alıyor ve önceki sürümlerine kıyasla, %49 daha yüksek torka sahip olmasının yanı sıra %15 de daha az yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

Ferrari California T’nin nitelikli yol performansının yanında oldukça cazip bir tasarıma sahip olduğunu da belirtmiştik; katlanabilir metal tavanı ve 2+ konsepti kapsamının sağladığı geliştirici değişkenlikle kabinde çok daha geniş bir alan sunuyor.

Ferrari California T’de bulunan karbon-seramik fren sistemi ise; kullanıcıların disk ve balatalar hususunda yüksek bir performans alabilmesine önayak oluyor. Yüksek performanslı ABS’yi kontrol eden ESP 8.0 ile entegre çalışan frenler, bu sayede 34 metrelik 100-0 km/s frenleme mesafesini sağlayabilecek kapasiteyi gösterebiliyor.

Ferrari California T’nin piyasa üzerinde görülen ortalama fiyatı ise; 359.750TL civarındadır.