Ford Galaxy

Kullanmış olduğu ileri teknoloji ve eşsiz tasarım ile Ford Galaxy, konfor ve üstün sürüş dinamiklerini bir araya getirmeyi başarabilmiş 7 koltuklu bir aile aracı olarak piyasada yol alıyor.

Ford Galaxy’nin tasarımında şıklık ve çağa uygunluk, krom ayrıntılar ile desteklenmiş. Ön ızgara tamponu, motor kaputu ve stoplarda LED teknolojisinden faydalanılmış. Ayrıca, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hız sınırlama sistemi gibi elektronik yardımcılar da atlanmamış.

Ford Galaxy’nin geniş iç hacminde, çift bölgeli elektronik klima ve her üç sırada da iddialı bir diz mesafesi bulunmakta. Koltuklar ise; otuz iki farklı biçimde katlanabilme özelliğine sahip.

Turbo besleme özelliğine sahip iki litre hacimli ve benzinli motor Ford Galaxy’de 204 beygir gücü ve 300NM tork üretmesinin yanı sıra, aracın 0’dan 100 km/s hıza 8.8 saniyede ulaşmasına olanak tanıyor. Ayrıca araç standart özellikleri arasında, çift debriyaj ve yarı otomatik şanzıman da bulunmakta.

Ford Galaxy’de alüminyum alaşımlı ve dinamik görünümlü 17” jantlar bulunmasının yanı sıra iki litre hacimli turbo Diesel motorun 115, 140 ve 163 beygir güç üretebilen versiyonları da mevcut. Araçta, altı ileri vitesli manuel şanzıman standart olarak sunulurken, 140 ve 163 beygir güç üretebilen modellerde yarı otomatik şanzıman opsiyonel listede mevcut.

Ford Galaxy’nin siyah, aytozu gri ve gece gri olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

Ford Galaxy’nin fiyatı ise opsiyonel olarak seçeceğiniz özellikler doğrultusunda, 158.300TL ile 168.305TL arasında değişim göstermektedir.