HÜCRELERİ YENİLEYEN YAKUT KREMİ

Bu yazımızda hücreleri yenileyen, lekeleri gideren, kırışma ve sarkmayı toparlayan yakut kremi tarifimizi paylaşacağız sizlerle.

Malzemelerimiz:

1 yemek kaşığı kakao yağı,

1 dilim tahin helvası,

1 çay kaşığı toz tarçın,

2 yemek kaşığı ayurveda yada balık yağı

Hazırlanması ve uygulaması;

Kakao yağını, helvayı, tarçını, ayurveda yağını bir kapta iyice karıştırın. Krema kıvamında bir karışım elde edeceksiniz.

Cildinizi temizleyin, temiz cilde karışımı parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. Karışımın tamamını yedirdikten sonra cilt lekeleri için 10 dakika bekletin. Cildinizde kırışıklık ve sarkma varsa 5 dakika bekletip suyla yıkayarak temizleyin. Temizledikten sonra buz kalıplarıyla cildinize masaj yaparak sakinleştirin ve buzun şok etkisiyle cildin toparlanmasını sağlayın. Haftada 3 defa uygulanmalıdır.

Kullandığımız malzemelerin cilde faydaları

Kakao yağı, cildi nemlendirir, içerdiği zengin E vitamini ile cildi besler.

Tahin helvası, B vitamini yönünden zengindir. İçeriğinde susam yağı bulunmasından dolayı hücre yenileyici ve cildi canlandırıcı özelliği vardır.

Tarçın, kan dolaşımını hızlandırır, ciltteki lekeleri ve akneleri giderir.

Ayurveda yağı, ciltte botoks etkisi yaratır.

Ayurveda yağını bir kaseye koyup, pamuk ile tampon yaparak yüze ve boyuna uygulayın. Daha sonra masaj yaparak ölü hücrelerden cildinizi arındırın. Ilık suyla yüzünüzü yıkayıp nemlendirici sürün. 15 günde bir bu işlemi tekrarlamak ciltteki kırışıklığı giderir.

Balık yağı, omega 3 yağ asitleri bolca bulunduğu için cildin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar.

Ayurveda yağını temin edemezseniz yerine balık yağıda kullanabilirsiniz.

Yüzünüzde botoks etkisi yaratmak, cildinizin daha gergin ve pürüzsüz olmasını sağlamak için hücreleri yenileyen yakut kremini hazırlayıp uygulayabilirsiniz.