Hürriyet Alışveriş Yönlendirmesi Ve Tanıtım Yaptığı Siteler

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte online gazete portalları da hayatımıza bir hayli girmiş oldu. Neredeyse artık hiç gazete almadan haberleri internetten takip ediyoruz. Büyük gazetelerin internet portalları da bu gelişmeleri takip etti. Özellikle Hürriyet gazetesi internet sayfası bu konuda en başarılı siteler arasında yerini almaktadır.

 Hürriyet Alışveriş Yönlendirmesi

Hürriyette haber sayfasında gezinirken alt taraflara doğru bazı online sitelerin reklamları çıkmaktadır. Bunlar genelde daha önce ziyaret ettiğiniz sitelerden gelir, bazen de sitede otomatik çıkar. Hürriyet’in sayfasındaki bu yönlendirmeler genelde kafa karıştırmayacak ve kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde olmaktadır. Reklamlar küçük ama dikkat çekicidir. Haber okurken gözünüze takılan bu alışveriş yönlendirme reklamları görsel açıdan da bir bütünlük sağlamaktadır. Sayfa tasarımı ve renk dağılımlarına uyumluluk göstermektedir. Bu tür sitelerin içinde en popüler olanları arasında media markt, large ve yakala. com ‘ yu örnek verebiliriz. Bu yönlendirmeler genellikle sayfanın sağ ya da sol sütunlarındaki beyaz boşluklarda yer almaktadırlar. İlginizi çekebilecek bir ürünü bu sayede bir anda görüp kendinizi o sitede gezinirken bulabilirsiniz.

Bu tür siteler için ziyaretçi çekme yöntemlerinin en başında da büyük gazete sayfalarındaki yönlendirme reklamları gelmektedir. Bunun da farkında olan haber siteleri, bu tür yönlendirmeleri en uygun ve kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde kullanmaktadırlar. Sitenin header denilen en üs kısmında ise genelde kurumsal firmaların yönlendirmeleri bulunmaktadır. Bunlar arasında özel eğitim kurumları başta gelmektedir. Tanıtımını yaptığı diğer siteler arasında en popüler olanlarından birisi de mahmura.com adlı sitedir. Genellikle güzellik ve sağlıklı yaşam üzerine faydalı bilgiler vermektedir. Bir diğeri de yemek tarifleri ve restoran siteleridir. Hafta sonları gezilip görülebilecek güzel restoranların ve tatil beldelerinin de tanıtımları yapılmaktadır. Bu sayede hafta sonları nereye gidilir diye fazla arama yapılmasına gerek kalmaz.