İSTENMEYEN TÜYLERE DOĞAL ÇÖZÜM

İstenmeyen tüyler kadın erkek hepimizi rahatsız eder. Estetiğimizi ve güzelliğimizi bozan bu tüylerden kurtulmanın çeşitli yöntemleri vardır. Ağda, epilasyon ya da kimyasal tüy dökücü kremlerle kurtulmaya çalışırız. Ağda türü yöntemler cilt sarkmasına ve cildin tahriş olmasına neden olur. Lazer epilasyon uygulaması pahalı bir yöntemdir ve lazerin yan etkilerinin neler olabileceği daha kesin olarak kanıtlanmamıştır. Tüy dökücü kremler ise kimyasaldır, alerjiye sebep olabilir.

Bu yazımızda Osmanlı dönemindeki saraylı hanımların uyguladığı doğal yöntemi paylaşacağız sizinle. Uluslar arası Cilt ve Güzellik Uzmanı Şems Arslan’ın açıkladığı istenmeyen tüylere doğal çözüm tarifi bugünkü yazımızda.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı menengiç kahvesinin telvesi, menengiç kahvesi bulamazsanız Türk kahvesinin telvesini de kullanabilirsiniz.

1 çay kaşığı karbonat

Menengiç kahve telvesini ve karbonatı bir kabın içerisinde karıştırın. Her gün banyoya girmeden önce tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürün ve 2 dakika kadar masaj yapın. Masaj yaparken çok bastırmayın, cildinizi tahriş etmeyin. Daha sonra yıkayın.

Tüylerinizden hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız 24 gün boyunca her gün uygulamaya devam edin. 24 gün sonra tüylerde incelme ve azalma olacaktır. 24 günden sonra haftada bir uygulamaya devam edin. Uygulamaya başladıktan sonra cildiniz canlanacak ve güzelleşecek, istenmeyen tüylerden de kurtulacaksınız.

Karışım yüz için uygun değildir. Yüz bölgesi hariç, vücudunuzun her yerinde kullanabilirsiniz.

Gün içinde içtiğiniz kahvelerin telvelerini dökmeyin, bir kapta biriktirerek buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Daha sonra dolaptan çıkarıp istenmeyen tüyler için doğal malzeme olarak kullanabilirsiniz.

Pahalı ve zararlı tüy giderici yöntemler yerine mutfağınızda bulunan malzemelerle uygulaması ve yapması oldukça kolay olan menengiç kahveli tüy giderici yöntemini deneyin.