KAŞ VE KİRPİK ÇIKARAN VE UZATAN SERUM

Yaşın ilerlemesiyle, kullandığımız makyaj malzemelerinin etkisinden ve genetik olarak kaşlarımız ve kirpiklerimiz seyrekleşir, zayıflar ve dökülenlerin yerine çıkmamaya başlar. Günümüzde kirpik ekleme, kaşa kontör uygulama gibi yapay yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerin kalıcı etkisi yoktur ve yapay bir görüntü verir. Biz her zaman doğaldan yanayız. Yüz ifadesini belirginleştirmek ve az bir makyajla daha doğal ve güzel görünmek için doğal kaş ve kirpiklere ihtiyacımız vardır. Doğal olarak kaşlarınızın ve kirpiklerinizin çıkması için çok kolay uygulayabileceğiniz serum tarifini paylaşacağız sizlerle. Tarifimiz Kozmetolog ve Biyolog Pervin Bulgak’tan

Malzemelerimiz:

1 çay kaşığı hint yağı, 1 çay kaşığı aloe vera yağı, 1 çay kaşığı sızma zeytin yağı, 1 çay kaşığı badem yağı.

Cam bir kapta yağlarımızı karıştırıyoruz. Her akşam yatmadan önce kirpikleri makyajdan arındırıp, temizleyip kulak çubuğu ile kirpik üstlerine sürüyoruz. Eyeliner sürer gibi. Kaşlarıda eski bir diş fırçasıyla önce fırçalıyoruz, kan dolaşımını hızlandırıyoruz, daha sonra kaş aralarına sürüyoruz.

Serumumuzu her akşam yatmadan önce uyguluyoruz. Ortalama 1 ay sonra kaşlarınız çıkacak, 2,5 ay sonrada kirpikleriniz çoğalacak ve uzayacak. Karışımımız tamamen doğal olduğu için hiçbir yan etkisi yoktur. Kız çocuklarınıza 12 – 13 yaşından sonra uygulayabilirsiniz. Uygulama yaparken göz içine kaçırmamaya dikkat edin. Gözler hassas organlarımızdır, gözlerde alerjiye neden olabilir.

Pahalı kimyasal kaş kirpik çıkaran serumlar yerine evde rahatça hazırlayıp uygulayabileceğiniz doğal serumumuzu denemenizi öneririz.