Kösem Sultan Kimdir, Kimin Kızıdır

Akşamlarımızın en önemli eğlenceleri arasında yer alan dizileri, önemli etkinlikler içinde de sıralamak mümkün. Özellikle son dönemlerde daha büyük bütçeler ve gerçek tarihten alınmış yaşanmış olayları konu eden dizilerin, çok daha fazla ilgi çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu konuda yine Star TV tarafından gerçekleşmesi beklenen büyük projede Osmanlı tarihinin önemli isimlerinden Kösem Sultan konu olarak işlenirken, 1600’lü yılların Osmanlı sarayında yaşanan o ihtişamı evlerinize kadar taşımayı hedeflemektedir.

Her ne kadar dönemin en büyük imparatorluğu olsa da sarayda geçen konular ve yaşanan entrikaların, bazen savaş meydanlarında yaşanan büyük çarpışmaları gölgede bıraktığı anları, size buy dizide sunmayı Star TV hedeflenmiştir. Benzer diziler gösterimde olsa da hem kadro hem de yapımcılar açısından bir değerlendirme yapacak olursak Kösem Sultan dizisinin beklentileri karşılayacak ve hatta beklentilerin daha da üzerinde bir yayın gerçekleştireceğini iddia edebiliriz. Bir sultan için sarayda yaşanması düşünülen ne varsa hepsini yaşayan Kösem Sultan, bir Rum kızının memleketinden kalkıp ta nasıl Osmanlı sarayının baş hatunu olduğunu ve onun yaşadıklarını konu almaktadır.

Dizide yine Muhteşem Yüzyıl anlatılırken bu yüz yılda Kösem Sultan’ı oynaması beklenen sanatçılar arasında Beren Saat, Tuba Büyüküstün ve Hazal Kaya beklenen isimler olarak göze çarpmaktadır. Bu mükemmel dizinin yapımcılığını ise Timur Savcı’nın yapması bile beklentilerin daha yüksek olmasına neden olmuştur. 2015 yılının diziler açısından çok iyi geçeceğini ve bu dizinin de bunda payının çok fazla olacağını şimdiden söylemek mümkün görünmektedir.