Küçük Bütçelerle Ev Yenileme

Arkadaşlarım, canlarım benim, sizin de içinizi yiyip bitiren, sürekli kemiren evi yenileme fikrimi bulunuyor. Bende de aynı şekilde gerçekten. Evimi yenilemek bambaşka bir hava katmak istiyorum ama maalesef ki diğer ihtiyaçlarımdan dolayı buna belli bir bütçe ayıramıyorum.

Yaptığım araştırmalar neticesinde az bütçeyle yenilenen evler konusunda biraz araştırma yaptım ve evimi gerçekten yenileye bileceğimin kanısına vardım. Kararlıyım yakında istediğim yepyeni evime kavuşurken cebimden de yüklü paralar çıkarmak zorunda kalmayacağım bu neden çok ama çok daha mutluyum J

İşe koltuklarımı değiştirmektense sadece yüzlerini yenilemekle başlıyorum. Bu sayede sevdiğim renklerden oluşan yepyeni bir koltuk takımına sahip olabileceğim. Özellikle içerisinde tüm renkleri barındıran ve bana enerji verebilecek olan renge sahip kumaşlarla dilediğim koltuğa kavuşmam, maliyet açısından da yeni bir takım almaktan çok daha karlı bir iş.

Boş olan masanızın üzerini fazla maliyet gerektirmeyecek türden dekoratif aksesuarlar ile zenginleştirerek çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yapacağınız yeniliği yatak odanızda arzuluyorsanız yapabileceğiniz en kolay fakat en büyük değişikliği yatak başınızı değiştirmek olacaktır. Şuanda var olan yatak başlığınızın yerine, zıt bir tasarıma sahip bir başlık ile görünüş olarak bambaşka bir tarza imza atabilirsiniz. Evinizin boş olarak algıladığınız alanlarına renkli ve modern sticer çalışması ile dopdolu bir hale dönüştürürken yepyeni bir görünüme de sahip olabilirsiniz.

Evinizde bulunan mobilyalarınızın renklerini dilediğiniz başka renklere silikon boya yardımıyla boyayarak çok farklı görüntüye sebep olabilirsiniz.

Arkadaşlar vereceğim bu tüyo evlerde çok farklı bir görüntüye sebep olabiliyorsunuz. Evinizde kullanmış olduğunuz perdelerinizin boylarını kısaltarak alışık olduğunuz görüntüden yeni bir görüntüye kolayca geçiş yapabilirsiniz hem de minimum bir maliyetle.

Özellikle bahçe ve balkonda kullanmış olduğunuz mobilyalarınızı kolaylıkla renklendirebilir. Üzerlerine kullanmadığınız kumaşlardan yastıklar ve kılıflar diktirerek çok daha renkli bir hale sokabilirsiniz.

Tüm bunlar benim sevdiğim şeyler evimi yenileyecek güzel yöntemler şuanda kısa vadede de olsa evimin görüntüsünde değişikliğe neden olacak fikirler. Umarım içlerinden 1 yada daha fazlası sizinde işinize yarar ve içinizi mutlu yapar.