Mazda CX-5

“Hareketin Ruhu” sloganıyla yollara düşen Mazda CX-5, heyecanı ve saf sürüş zevkini kullanıcılarına yaşatmaya yönelik bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra kullanım kolaylığı, güvenlik ve yakıt verimliliği gibi konularda es geçilmemiş, kalite ve tarz aynı potada erimiş ve ortaya Mazda CX-5 çıkmış.

Mazda CX-5, ağırlıklı olarak yumuşak ön panel malzemeleri ve saten, krom süslü yüzey kullanımlarına önem vermiş. Geliştirilmiş motor, şanzıman, şasi ve gövde materyalleri teknoloji ile harmanlanarak zerafeti keyifli bir sürüş deneyimine çevirmeye odaklanmış.

Aktif Tork Tüm Tekerlek Tahriki ile en yüksek çekiş gücü tekerleklere iletiliyor ve motor ile şanzımanın en yüksek verim ile faaliyete geçişi sağlanır hâle geliyor.

Eğlenceli, çevreyle uyumlu ve çevik bir sürüş deneyimi için Mazda CX-5’in tasarımında öncelikli olarak benzerlerine kıyasla daha hafif otomobil materyalleri kullanılmış. Skyactive Gövde‘nin Mazda CX-5 segmentindeki en düşük boş ağırlığa sahip oluşu ise Mazda’nın bu tutumunu destekler nitelikte.

Mazda CX-5’in sahip olduğu iki aşamalı turbo şarjlı Skyactiv-D dizel motor, tipik turbo motorlardaki tepki gecikmesini ortadan kaldırıyor ve direkt enjeksiyonlu Skyactiv-G benzinli motoru ise 14:1 ile dünyanın en yüksek sıkıştırma oranını sağlıyor. Hem benzinli hem de dizel motorda bulunan otomatik şanzıman ise sorunsuz bir geçiş sağlarken, manuel şanzıman ile spor sürüş keyifine varabilmenize olanak tanıyor.

Mazda CX-5, aktif güvenlik önlemlerine sahip, herhangi bir çarpışma esnasında sizi koruyabilecek her şey düşünülmüş. Aktif otomobil güvenliği özellikleri arasında, Bi-Xenon ön farlar, Uzun Far Kontrol Sistemi, Adaptif Ön Far Sistemi ve Arka Araç İzleme Sistemi bulunmakta.

Akıllı Şehir İçi Fren Desteği ise; trafiği izleyen sensörleri kullanarak önünüzde bulunan araca çarpmanızı önler ya da olası çarpma durumlarında çarpmanın etkisini en aza indirger. Çarpışma riski saptanması gibi durumlarda, frenler önceden doldurularak bastığınız anda yanıt verecek biçimde tasarlanmış. Üstelik frene basmasanız bile, Akıllı Şehir İçi Fren Desteği gerekli bulduğu durumlarda aracı acil olarak durdurabilme kapasitesine sahip.

Mazda CX-5’in ortalama fiyatı ise; 100.600TL’dir.