Mercedes-Benz Sprinter

Mercedes-Benz Sprinter, günlük işlerinizde karşılaşabileceğiniz zorlukları ekarte edebilecek bir şekilde hazırlanmış hafif ticari bir araç.

Mercedes-Benz Sprinter’ın sahip olduğu kısmi camlı yükleme bölmesi ile ekip ya da malzeme taşıma ihtiyaçlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Arka koltuk isteğe bağlı bir biçimde hızlıca montaj yapılabilme özelliğine sahiptir.

Mercedes-Benz Sprinter’da bulunan yüksek yükleme kapasitesi, üç farklı dingil mesafesi, 3 farklı tavan yüksekliği, dört bölme uzunluğu ve isteğe bağlı elektrikli basamak sayesinde tüm işlerinizi avantajlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Sprinter panelvan, 17m3 ve 2710 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Üstelik uyarlanabilir yük bölümü ile aracınızı daha küçük bir araç hâline getirebilme imkânına da sahipsiniz.

Mercedes-Benz Sprinter’ın ağır işler için tasarlanmış olan 135 kW güce sahip özel V6 CDI motoru bulunmaktadır ve ECO Start/Stop sistemli dört silindirli CDI dizel motorlu ve düz şanzımanlı araçlar için opsiyonel donanım olarak da mevcuttur.

CDI dizel motor sayesinde duman partiküllerinin %95’inden fazlası ortadan kalkmakta ve EU4 standartlarına kolaylıkla uyum sağlanabilmektedir. Dizel partikül filtresinin sürekli yeniden üretim özelliği sayesinde filtre bakım gerektirmemektedir.

Mercedes-Benz Sprinter’la, motorunuz çalışır vaziyetteyken sürücü sistemi devreye sokulursa, aracınız vites değişimi gerçekleştirilmeden üç saniyeden fazla bir süre boyunca bekletildiği taktirde ya da debriyaj pedalına bastığınız an bağımsız olarak motorunuzun çalıştırılması gibi bir özelliğin avantajlarından faydalanma şansına da sahip olabilirsiniz. Yakıt tüketimini aza indirgemek ya da ses ve egzoz gazı emisyonlarını düşürmek için yapmanız gereken tek şey, ilgili düğmeye dokunmak.

Elektronik çekiş sistemi sayesinde hiçbir mekanik kilitleyici diferansiyel kullanımına gerek kalmamakta, dolayısıyla tekerleklerdeki torkun artışı sağlanmaktadır.

Mercedes-Benz Sprinter’ın ortalama piyasa satış değeri ise; seçeceğiniz opsiyonel donanım özellikleri doğrultusunda 111.880TL ile 137.870TL arasında değişim göstermektedir.