Proton Suprima S

Proton Suprima S, LED farları ve nikelajlı ön panjuru ile; “Sportif tarzımdan ödün vermem!” diyenlerin kullanmak isteyeceği araba modellerinden biri. Oldukça geniş bir iç hacme sahip olan araç, sportif tarzına yaraşır bir biçimde enerjik performansından da ödün vermiyor.

Proton Suprima S, Lotus mühendisliğinin geliştirmiş olduğu; 1.6 litrelik, turbo beslemeli, 138hp güç ve 205Nm tork değeri kapasitesine sahip Campro CFE motoru ile yakıt tüketiminde ekonomi ve güçlü bir performansı sürücülere sunuyor. Geliştirilmiş ses izolasyon teknolojisi ile siz rahatınıza bakarken, 7 ileri F1 tipi CVT otomatik ve direksiyondan kumandalı şanzıman teknolojisi ile aracınız da güçlü performansını ortaya koyar.

Proton Suprima S’de kullanıcılara standart olarak sunulan; dört hava yastığı, akıllı ABS ve EBD sistemleri ile üstün yol tutuş sağlarken yollarda hakimiyet kaybı yaşamanız pek mümkün değil gibi görünüyor.

Proton Suprima S yüksek dayanım gücü gösteren çelik gövdesi aracılığı ile tüm yönlerden gelebilecek her türlü darbeye karşı üstün bir koruma sağladığı iddiasını da uluslararası ANCAP güvenlik testlerinden beş yıldız alarak kanıtlamış bulunmaktadır.

Proton Suprima S’nin kullanıcılarına sunduğu fonksiyonel özellikler ise şöyle; LED ön farlar, park mesafe sensörleri, elektrik kontrolüyle açılıp kapanabilen LED sinyalli dış dikiz aynaları, alaşımlı sportif jantlar, anahtarsız çalıştırılabilme özelliği, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, hız sabitleme kontrolü, hızı tercihe göre programlanabilir ön silecekler ve çok amaçlı kullanıma uygun dört adet bardaklık gözü.

Proton Suprima S’nin; siyah, beyaz, tutku mavi ve genetik gümüş olmak üzere dört farklı renk seçeneği mevcut olup, piyasada görülen ortalama fiyat değeri ise; 40.680TL ile 49.863TL aralığındadır.