Salonlarda Yaz Havası

Salonlar en çok vakit geçirilen yerdir. Bu yüzden daha fazla dekorasyon değişikliği yapmayı istediğimiz yerlerdendir. Çoğu kişi yaz mevsimini çok sever. Çünkü yaz mevsimi pozitif enerji veren, canlılık hissettiren bir mevsimdir. Bu yüzden bu dinamikliği de salonlarımıza taşımak isteriz.

Salonlarda Yaz Havası İçin Neler Yapılabilir?

Salonlarda Yaz HavasıCanlı Renkler Kullanın

Yaz havası demek güneşin sarısını, yeşillikleri, denizin mavisini anımsatır. Yani kısacası canlı, taze, enerjik renkler akla gelir. Salonlarımızı da yaz havasında dekore etmek istersek bu gibi canlı renkleri kullanmak gerekir.

Hareketli Desenler Kullanın

Yaz havası odalarda, koltuklarda veya halılarda canlılığı yakalayabilmek için desenli eşyalar ile desteklenebilir. Yaz havasını yansıtmak için çiçek desenleri en fazla kullanılan desendir. Örneğin koltuğunuzu mavi seçerek yastık detaylarınıza çiçek desenli seçerek dekore edebilirsiniz.

Halı ve Örtü Seçimi

Yaz havasını odalarınızda hissetmek için halı ve örtülerde önemli detaylardır. Halı seçiminizde ince halı olmasına önem gösterin ayrıca çok fazla büyük olmaması da gerekir. Koltuk yastıkların da seçtiğiniz çiçek desenlerini tamamlamak için halılarınızda da kullanabilirsiniz. Halı rengini de odanıza göre seçerek dekore edilir.

Duvar Kağıdı Tercih Edebilirsiniz

Odanızı dekore ederken tüm odanın daha canlı göstermesi için hareketli duvar kâğıtları ile yaz havasını salonunuza getirebilirsiniz.

Küçük Dokunuşlar ve Aksesuar Kullanımı

Salonunuza küçük dokunuşlar ile yaz havasını getirebilirsiniz. Bunun için örneğin duvarlarınıza yaz havasını hissettirecek deniz manzaralı tablolar asabilirsiniz. Veya canlılık katmak için çeşitli vazolar ile canlı çiçeklerinizi sehpa üzerine koyabilirsiniz. Etrafa koyduğunuz biblolar modern hava katacaktır. Kuş desenleri, uğur böceği desenleri, güneş desenleri gibi dekor ürünlerini kullanarak dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Abajur kullanarak evinizin hem daha fazla modern hem de daha aydınlık olması için çeşitli şekillerde abajur kullanabilirsiniz.