Samsung Galaxy Core

Güney Kore teknoloji devi Samsung’un merakla beklenen akıllı telefonu hemen her kullanıcıya hitap edilecek şekilde tasarlanıp piyasaya sunularak kullanıcılar tarafından alıcı bulmaya başlamıştır. Kullanıcıların telefonda herhangi bir aksaklık yaşamadan , büyük ekranıyla daha keyifli olmasını sağlayan özellikleri içinde barındırmaktadır.

Samsun Core 4.7 inç büyüklüğünde bir ekran ile gelmiştir. Bu birçok telefona göre standardın üzerinde büyüklüktedir. 800*480 piksel çözünürlüklü bir ekran kullanılmıştır. Sistemsel özellikleri yeterli düzeyde olan telefonun, 1.2 GHz değerinde bir hıza 4 çekirdekli kaliteli bir işlemciye ve 1 GB değerinde de RAM’i içinde barındırarak kullanım kolaylığı ve üstün performansı sunmaktadır. 8 GB dahili hafıza ve micro SD desteği bulunmaktadır. Sadece 145 gram ağırlığında olan cihaz cepte taşınırken sorun çıkarmaktadır. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanılarak son sürümdeki bir çok avantajı telefona dahil edilmesini sağlamıştır. Ön yüzeyde VGA kamera bulunurken bu görüntülü konuşmayı,   arka yüzeyinde ise 5 mega piksel değerinde kamera kullanılarak standart bir görüntüden daha iyi fotoğraflar çekilmesini sağlamaktadır.kullanılan işletim sistemi sayesinde çektiğiniz fotoğrafları istediğiniz zaman paylaşıp arkadaşlarınızla haberleşebilirsiniz.

Galaxy Core’da Sound& Shot, Group Play, S çevirici , Kolay Mod, FM radio, S Beam , S voice gibi diğer ekstra özellikler de bulunmaktadır. Piyasa fiyatı 699 TL olan cihaz , kullanıcılarına , özellikler , performans ve fiyat açısından tatmin edici olmaktadır.