SELÜLİTLERİ GİDEREN TAYT

Çabuk, hızlı bir şekilde vücudu toparlamak, doku bozukluğu olan selülit görünümünü gidermek için selülit giderici tayt tarifini paylaşacağız bu yazımızda.

Malzemeler:

Penye sıkı bir tayt,

1 çay bardağı hardal tohumu ya da tozu,

1 yemek kaşığı kırmızı toz acı biber,

1 bardak pamuk yağı,

1 bardak bademyağı.

Hazırlanması ve uygulaması:

Bir tencere içerisinde hardal tozunu, kırmızı acı biberi, pamuk yağını ve bademyağını karıştırın. Ocakta biraz ısıtın fakat kaynama noktasına gelmesin. Biraz ısınması yeterlidir. Isındıktan sonra 24 saat bekletin.

24 saat sonra yağı süzün bir kaba alın. Yağın içine taytı bastırarak ıslatın. Sadece bacak bölgenizde sorun varsa taytın bacak bölgesini yağa batırın. Göbek, bel, basen çevresi incelsin istiyorsanız sadece taytın üstü kısmını yağa batırın. Her yerde sorununuz varsa tamamını yağa batırabilirsiniz. Tayt iyice yağı çekince fazla yağını sıkın ve üzerinize giyin. En az 2 saat tayt üzerinizde kalacak. Taytınızı giydikten sonra bisiklete binmek, yürüyüş yapmak, koşmak daha çabuk etki etmesini sağlar.

Uygulamaya 10 gün devam edin. 10 günün sonunda selülitleriniz yok olur, bacaklarınız incelir, pürüzsüzleşir, bel, göbek, basen bölgesinde sorunlarınız varsa incelme olur ve cildiniz sıkılaşır, toparlanır, sarkmalar gider.

Kullandığımız malzemelerin cilde faydaları:

Hardal, kan damarlarını açar, temizler, ödemleri giderir. İçerisinde B vitamini kompleksi vardır.

Pamuk yağı, omega içerir, cildin elastikiyetini sağlar.

Kırmızı toz biber, yağ yaktırma etkisi vardır.

Badem yağı, ciltte yanmayı ve kaşıntıyı giderir. Karışımın içindeki kırmızı toz biber ve hardal ciltte yanma yapabilir. Badem yağı ciltteki bu yanmanın az hissedilmesini sağlar.

Acil durumlarda kurtarıcı olan selülitleri giderici taytı yapıp uygulayın. Piyasada satılan selülit giderici jellerden çok daha etkili doğal ve sağlıklı. Selülit giderici jeller sadece cildi gererek geçici çözüm sunar. Uyguladığımız bu tarifte yağlar yandığı ve vücuttan ödem atıldığı için kalıcı bir incelme sağlanır. Uygulamanızı tavsiye ederiz.