Siyah Renk El Terminalleri

Temel kullanım amacı sahadan veri toplama ve bilgi transferi sağlamak olan el terminallerinde aranan en önemli özellik hız ve sağlamlıktır. Her koşulda kullanılabilmesi, yüksek performanslı olması ve saha koşullarına uyum sağlaması da gerekmektedir. Kullanımı kolay, hafif ve ergonomik tasarımlı olması, el terminallerinin tercih edilme nedenlerinden biridir. Satın alınacak olan el terminallerinde ilk olarak bu yönlere dikkat edilmeli, sonrasında da kullanılacak yere uygun olan özelliklerdeki cihazlar alınmalıdır. Barkod.Org’ da el terminali renklerini karşılaştırabilirsiniz.

El terminalleri, kullanıcısı için gerekli olan pek çok özelliği bir arada bulundurabilen cihazlardır. Bunun dışında çeşitli yazılım firmaları tarafından geliştirilen programlar da el terminallerine entegre edilebilmektedir. İhtiyaç halinde bu programlar da tercih edilebilir.

El terminalleri, üzerine sonradan program eklemeye imkan veren cihazlardır. El terminallerinin kullanılacağı yerlere göre seçilebilecek çok farklı programlar mevcuttur. Kullanım alanlarına göre özelleştirilmiş uygulamalar el terminallerine eklenerek, cihazın performansı yükseltilebilmekte ve aynı zamanda el terminallerinin kullanım alanlarını da genişletebilmektedir. Cihaza yüzde yüz entegre olabilen bu programlar çeşitli yazılım firmaları tarafından, el terminallerine uygun olarak geliştirilmektedir.

Tüm sektörler için olmazsa olmazlar arasına giren el terminalleri, sahada sıcak satış, depo ürün sayımı ve takibi, sipariş takibi, sayaç okuma, barkod tarama, fatura basma gibi özelliklere sahiptir. Bu özelliklerden bazıları cihaza sonradan da entegre edilebilir. Bu noktada önemli olan, ihtiyacın belirlenmesi ve en uygun programın seçilerek cihaza yüklenmesidir.

Bir cevap yazın