Škoda Fabia

Škoda Fabia, sevenlerinin karşısına yeni bir yüzle çıkıyor. Eskisinden farklı bir şekilde; Škoda Fabia’da artık dikey hatlar yerine yataylık tercih edilmiş. Yeni renkler, jant seçenekleri ve iç mekan ile Škoda Fabia, konforunun yanı sıra şıklığı da ele geçirmiş gibi görünüyor.

Škoda Fabia , kullanıcıların ihtiyaç duyduğu yakıt ekonomisi ve yüksek performansı bir arada verebilmek adına, standart 1.2 70 HP ve 1.4 85 HP motorları optimize ederek sürücülerin karşısına çıkartmayı uygun bulmuş. Bu minvalde de yüksek tork ve çekiş gücü sağlaması ile performansı ve yakıt ekonomisini buluşturan Škoda Fabia, 90 HP güce sahip 4 silindirli 1.6 TDI motora sahip. Ayrıca motorlarda kullanılan Common-Rail enjeksiyon sistemi, dizel partikül filtresine de sahip olmasının yanı sıra EU5 emisyon standartları ile de uyumluluk göstermektedir.

Škoda Fabia’nın kabin içinde bulunan; üç ve dört kollu çok işlevli direksiyon simidi, radyo ve telefon kullanımının kolaylıkla kumanda edilebilmesine olanak tanıyacak nitelikte geliştirilmiş. Elektrik kontrollü ve ısıtmalı dış dikiz aynası, elektrikli camlar ve uzaktan kumandalı merkezi kilitleme sistemi kullanıcılara standart özellikler arasında sunulmaktadır.

Škoda Fabia’da, camlarda oluşabilecek buz ve buğunun kolaylıkla çözülmesini sağlayabilecek bir sistemle geliştirilmiş olan Climatronic klima da bulunmakta. Ayrıca Aux-in soketi ile harici müzik çalarınızda bulunan parçaları seyahatiniz esnasında kolaylıkla dinleyebilirsiniz.

Ön ve arka koltuklarda bulunan geniş ve çok yönlü saklama haznelerine ilave olarak, sürücü ve yolcu kapılarında da saklama cepleri bulunmaktadır.

Škoda Fabia’nın dış görünümünü şık bir biçimde tamamlayan Antares alaşım jantlar ve 195/55 R1 lastikler, dilerseniz aynı boyuttaki Line ve 16 ile 17” boyutundaki diğer jantlar ile de değiştirilebilmektedir.

Škoda Fabia’nın 2014 yıl itibariyle piyasada görülen ortalama fiyatı ise; seçeceğiniz özellikler doğrultusunda 37.400TL ile 43.700TL arasında değişim göstermektedir.