Sony Xperia E1

Geçtiğimiz son yirmi yıl içerisinde içinde bulunduğumuz dünya hızla değişmeye başladı. Bu değişim ile bir çok bilindik şey tarihe gömüldü. Tarihe gömülen şeylerden bir tanesi ise eski model cep telefonları olmuştur. Çünkü günümüz dünyasında artık hemen hemen her insanın elinde ya da cebinde en az bir tane akıllı cep telefonu bulunmaktadır. Akıllı cep telefonlarını biraz tanıtmak gerekir ise son yıllarda icat edilen buluşlardan bir tanesidir. Akıllı telefonların hayatlarımıza girmesi ile başlayan serüvende bir çok macerayla karşılaşmışızdır. Özellikle de akıllı telefonların günlük yaşantınızda yapmakta zorlandığınız bir çok işi kolay bir hale getirmesi kullanıcıların ilgi odağı olmasını sağlamıştır. Kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği bu cihazlar üretici firmaları tarafından piyasaya sürülmeye başlandı. Özellikle de sony firmasının bu yönde atmış olduğu adımlar firmayı bir adım daha ileriye götürmüştür. Sony firmasının bir adım daha ileri gitmesinde rol oynayan en son cihazı xperia E1 ilerleyen günlerde piyasaya sürülmeye hazırlanılmaktadır.

Sony xperia E1 akıllı telefonu xperia serisinin son üyesi olup en son moda teknolojiye sahip olması insanların birinci tercihi olmasını sağlayacaktır. Gelin bu cihazı biraz daha yakından inceleyelim. Öncelikle sahip olduğu 4 inçlik ekranı ile kullanıcılara daha büyük ve net görüntüler aktarmayı sağlamaktadır. Buna ek olarak ise Qualcomm’ un 1.2 ghz hızında çalışan ve 512 mg ram ile güçlendirilmiş çift çekirdekli MSM8210 işlemcisi ile telefonunuzda yapacağınız bir çok işlemi daha basit hale getirmektedir. Ayrıca bir diğer önemli özelliği ise sahip olduğu 4 gb lık dahili telefon hafızasıdır. Bu hafızayı isterseniz artırabilirsiniz. Diğer bir özelliği ise sahip olduğu andorid 4.3 jelly bean işletim sistemidir. Bu işletim sistemi sayesinde bilgisayarınızda gerçekleştirmiş olduğunuz bir çok işi kolaylıkla telefonunuzdan da halledebilmektesiniz. Bu telefonun Türkiye fiyatı belirlenmemiş olsa da tahminen 2.000 tl civarında olacaktır.

Sonuç olarak toparlamamız gerekir ise eğer ben müziksiz yapamam ya da hayat artık çok sıkıcı gibi cümleler kuruyorsanız bu akıllı cep telefonu ile bu cümlelerden kurtulabilirsiniz.