Sony Xperia M

İnsanlık tarihi araştırıldığında her dönemde ihtiyaçtan dolayı icatlar veya buluşlar yapıldığı kanısına kolaylıkla varabilirsiniz. İnsanlar her dönemde kendi ihtiyaçlarını karşılam için değişik türde icatlar yapmışlardır tıpkı ilk çağlarda taşların inceltilerek bıçak yapılması gibi. Bu durum ilk çağdan günümüze kadar hep aynı süreçte devam etmiştir. Günümüzde yapılan yenilikler bile bizlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yapılmaktadırlar. Günlük yaşantımızda ki tek düzeliği ortadan kaldırmak ve daha eğlenceli bir yaşama sahip olabilmeniz için son yıllarda çok sayıda ve farklı özelliklerde bir çok akıllı cep telefonu üretilmiştir. Akıllı cep telefonu nedir diye soracak olursanız hayatınızı bir yandan kolaylaştırırken bir yandan da daha yaşanılabilir hale getiren ürünler tanımına yapmak en doğrusu olacaktır. tabi hal böyle olunca cep telefonu firmaları da birbirleri ile kıyasıya bir mücadeleye girmişlerdir. Mesela son yıllarda büyük bir ilerleme kaydeden sony firması geçtiğimiz yıllarda xperia m modelini piyasaya sürmüştür.

Xperia m modeli bir çok farklı nedenden dolayı tercih edilmektedir. Bu nedenlerden ilki ve en önemlisi ise sahip olduğu android 4.x işletim sistemidir. Bu işletim sistemi ile her nerede olursanız olun banka işlemlerinizi yapabilir , maillerinizi kontrol edebilir ve bunun gibi daha bir çok işi bilgisayara gerek duymadan halledebilirsiniz. İkinci ve birincisi kadar önem taşıyan özelliği ise 5 mega piksellik kamera çözünürlüğüdür. Sadece bu kamera çözünürlüğüne sahip olmakla iş bitmiyor ki bir o kadarda kamera ile ilgili özelliği vardır. Unutulmaması gereken bir diğer özelliği ise 4 mblık dahili hafızasıdır. Bu hafızayı isterseniz arttırabilirsiniz. Diğerleri kadar önemli olan bir başka özelliği ise 4 inçlik ekranıdır. Sahip olduğu bu geniş ekran ile sizlere daha iyi bir seyir sunumu yapmaktadır. Bu ürünün fiyatı ise 600-700 türk lirası civarındadır.

Sonuç olarak toparlamamız gerekir ise eğer içinde bulunduğunuz zor ve sıkıcı hayattan ya da yoğun çalışma saatleri olan işinizden sıkıldıysanız sony xperia m akıllı cep telefonu ile daha eğlenceli bir hayata merhaba demeyi öneriyoruz.