Sony Xperia T2 Ultra

Bilindiği gibi son yıllarda dünya üzerinde bir çok farklı olaylar olmuştur. Bu olayların kimisi zararımıza olurken kimisi ise yararımıza olmuştur. Yararımıza olan olaylardan bir kaçı teknoloji alanında gerçekleşmiştir. Son yıllarda göz ardı edilemez bir yükseliş yakalayan teknoloji alanı ile insanlar artık günlük yaşantılarını daha kolay hale getirmiş durumdadır. Teknolojinin bir dalı olan cep telefonları ise biz insanların hayatlarında önemli bir rol oynamaktadır. Bu oynadığı rol sayesinde hayatımızın değişmez bir parçası olmuştur. Özellikle son yıllarda piyasaya sürülen akıllı cep telefonları ile insanlar artık hayatlarını daha basit bir hale getirmişlerdir. İnsanlar hayatlarını daha da basit bir hale getirsinler diye düşünen sony firmasının ilerleyen aylarda piyasaya sürmeye hazırlandığı xperia t2 ultra modelini biraz yakından inceleyelim.

Sony xperia ultra 2 akıllı cep telefonu tıpkı xperia serisinin diğer telefonlarında olduğu gibi önemli sayıda alıcı sayısına ulaşacaktır. Bu telefonun yüksek satış rekorları kırması için bir çok neden vardır. Örneğin bu nedenlerden ilki ve en önemlisi olan 6 inçlik ekranıdır. Bu ekran sayesinde kullanıcılar videoları veya resimleri daha büyük ve kaliteli şekilde görebileceklerdir. Ayrıca bu akıllı telefonun sahip olduğu 13 mega piksellik kamera çözünürlüğü ise kullanıcılarına yükse kalitede fotoğraf çekme imkanını sağlıyordur. Diğer bir özelliği ise dört çekirdekli Qualcomm MSM8928 adlı ve 1.2 ghz hızındaki işlemcisidir. Bu işlemci son yılların en önemli işletim sistemlerinden bir tanesi olan android 4.3 jelly bean işletim sistemi ile bir araya geldiğinde siz değerli kullanıcılara ultra hızlı işlem yapmayı sağlamaktadır. Unutulmaması gereken bir özelliği ise önemli anlarınızı veya dakikalarınızı hd kalitede kayıt altına almanızız sağlayan kamera sistemidir. Yaklaşık olarak 1080p ye kadar çekim yapabilmektedir. Bu telefonun Türkiye fiyatı ise henüz belirlenmemiştir fakat ortalama 1800-200 tl arasında olacağı düşünülmektedir.

Sonuç olarak eğer daha büyük ekranlı ve geniş kapsamlı özelliklere sahip bir akıllı cep telefonu istiyorsanız bu telefon tam size göre doyasıya eğlenmek ve zaman geçirmek için en büyük yardımcınızdır.