Sporda Hangi Takım Daha Başarılıdır ?

Günümüzde her sporda farklı takımlar ön plana çıkmaktadır. Bunda takımların verdiği önem arz etmektedir. Dünya genelinde futbol yaygın olmakla birlikte hemen arkasından basketbol gelmektedir. Tabi dünya genelinde hal böyle olsa da ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir.

Hangi ülkede hangi spor hangi takım ön plandadır?

Sporda Hangi Takım Daha Başarılıdır ?Amerika’dan başlayacak olursak basketbol ve beysbol başı çekmektedir. Tabi son zamanlarda futbola ünlü yıldızlar transfer edilerek dikkat çekilmeye başlandı. ABD’de basketbol ligi NBA olarak adlandırılmakta; ve NBA de Miami Heat, Golden Steate, Denver Nuggets dikkat çeken takımlar. İspanya’da ise futbol ön plandadır. Dünya yıldızlarının buluşma noktası olan La Lig a’da Barcelona ve Real Madrid dikkat çeken takımlar. Bu iki takım sadece İspanya’da değil; tüm Dünya’da büyük başarılar elde ederek adından bolca söz ettirmektedir. Bununla birlikte İtalya’da futbol gelişmektedir. İtalya’da ise Juventus, Milan İnter gibi takımlar ulusal başarılarının yanında uluslararası başarılar elde etmektedirler.

Türkiye’de sporda hangi takım daha başarılıdır?

Türkiye’de futbol ön planda tutulur iken basketbol ve voleybolda da gelişmelerle birlikte başarılar yakalanmaktadır. Türkiye’de futbol denilince 4 büyükler diye tabir edilen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor akla Sporda Hangi Takım Daha Başarılıdır ?gelmektedir. Galatasaray’ın 2000 senesinde elde ettiği UEFA kupası Türk futbolu için yaşanılan en büyük başarıdır. Bununla birlikte Fenerbahçe spor kulübü de Şampiyonlar Liginde çeyrek final heyecanı yaşamış bir takımımızdır. Futbolda bu gelişmeler yaşanır iken basketbolda da takımlarımız başarılar elde etmektedir. Son zamanlarda Fenerbahçe Ülker’in Final Four diye tabir edilen dörtlü finale kalması da elde edilen büyük başarılardan birisidir. Bununla birlikte Galatasaray, Efes Pilsen, Beşiktaş ve Karşıyaka basketbolda ön plana çıkan takımlar olarak dikkat çekmektedirler. Zamanla yapılacak yatırımların ardından Türkiye’de her spor dalında uluslararası başarılar yakalayabilecektir.