Terazi Etiket Çeşitleri

Genel olarak hızlı tüketim mallarından çok daha fazla bir şekilde kullanıldığı için iki farklı türde bulunmaktadır. Bunlardan biri lamine termal olarak geçmekte ve bir diğeri ise eko termal terazi etiketi olarak bilinmektedir. Bu noktada ilk olarak ele termal etiket alınır ise eğer bu tür bir etiketin raf ömrü çok fazla olmadığı için hızlı tüketim mallarından çok daha fazla bir şekilde kullanıldığını söylemek gerek.

Yani her iki termal etiketin bu şekilde hızlı tüketim mallarında kullanılma sebepleri bu olarak ön plana çıkmaktadır. Eco termal etiketinin bu raf ömrü en fazla 6 ay kadar sürmektedir. Eğer ki her hangi bir dış etken ile karşı karşıya kalır ise o zaman çabuk bir şekilde kararmaya başlamaktadır. Bu tür bir nedenden dolayı da bu çeşitteki terazi etiketleri daha çok ne kadar bir süre içerisinde kullanılması gerektiği talimatı verilmiş ise o zaman çerçevesinde kullanılması önemlidir.


Raf ömrü

Özellikle de bu dönem içerisinde bu tür bir ürün dikkatli bir şekilde korunmalıdır. Bu noktada lamine termal etiketinin eco termal etiketine göre çok daha fazla bir raf ömrü olduğunu söylemek gerek. Yani bu noktada lamine termal etiketi çok daha uzun bir süre kullanılmakta ve bununla birlikte çok daha kaliteli bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Son derece kaliteli bir üretim çerçevesinde özel bir malzeme olan laminasyon bir kaplama yapılarak üretimi gerçekleşen bu tür etiket çeşitleri daha çok genel olarak eğer ki doğru bir kullanım sağlanır ise o zaman özellikle de lamine etiket çeşidi bir yıla kadar ömrü olabileceğini söylemek gerek. Fakat aynı zamanda tıpkı eco termalde olduğu gibi kullanım süresi belirli bir noktayı aşar ise o zaman bu tür bir terazi etiketi ürün de bu belirli dönem aşıldığı zaman yavaş yavaş kararmaya başlayacaktır.

Sarım adedi

Genel olarak aynı zamanda sarım adedi 500 olarak üretim yapılmaktadır. Elbette bu miktar terazinin kapasitesince göre bir takım değişiklikler yaratmaktadır. Bu noktada terazi kapasitesinin büyüklüğünün öneminin son derece fazla olduğunu söylemek gerek. Bu noktada özellikle de kapasite ne kadar fazla olur ise etiket sarım noktası da o derece fazlalaşır. Bu da hiç şüphesiz terazi etiketleri noktasında toplu alış verişlerde çok daha karlı bir duruma geçmek adına büyük bir avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda istenilen her türlü ölçü ve ebatlarda da kaliteli bir şekilde hazırlanabilmektedir.