VARİS PROBLEMİNE DOĞAL ÇÖZÜM

Varis ayrık çağımızın hastalığı haline geldi. Bacaklarda oluşan damarlar bir dolaşım bozukluğu sorunu. Kadın, erkek, küçük, büyük herkes de dolaşım bozukluğu nedeniyle varis görülmeye başlandı. Evde doğal yöntemlerle varislerinize masaj yaparak görünümlerini azaltabilirsiniz. Şimdi vereceğimiz varis problemine doğal çözüm reçetesi ile varis ağrılarınızı hafifleyecek ve görünümleri azalacak.

Malzemelerimiz:

1 yemek kaşığı kantaron yağı,

1 yemek kaşığı portakal yağı,

1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

Yağları cam bir kapta karıştırın. Bir bardak sıcak suyun üzerinde bekleterek ılımasını sağlayın. Dinlenmiş bacaklarınıza aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak uygulayın.

Kullandığımız yağların faydaları;

Kantaron yağı, damar büzme özelliğine sahiptir. Damar büzme özelliğinden dolayıbacaklardaki belirgin damar görünümü dışarıdan daha az görünür hale getirir.

Portakal yağı, yoğun C vitamini içerdiğinden dolaşımı hızlandırır. Üst dokunun dolaşımı hızlanacak, kantaron yağıda alttan damarları büzecek böylece varis görünümü azalacaktır.

Zeytinyağı, bu işlemler yapılırken dokunun gevşemesini ve rahatlamasını sağlar.

Varis probleminiz varsa önce bir hekime görünmeli daha sonra yardımcı takviye olarak tarifimizi uygulamalısınız. Çünkü verdiğimiz tarifin tedavi edici bir özelliği yoktur. Sadece varis görünümünü gidermeye ve ağrıları dindirmeye faydalıdır. Varis bir dolaşım bozukluğu hastalığı olduğu için tedavinin hekim kontrolünde yapılması gerekir. Tarifimizi de rahatlamak için uygulamalısınız. Bu tarifin tedaviyle birlikçe çok faydasını göreceksiniz.

Varis oluşumunda bacakları dinlendirmek çok önemlidir. Akşamları bacaklarınızı uzatıp kalp seviyesine kadar kaldırıp yarım saat dinlendirmek varis oluşumunu engeller.