Vera Delta Eft Pos

Günümüzde teknolojinin son hızda ilerlemesiyle birlikte pos cihazlarında da büyük bir değişim görülmektedir. Bilindiği üzere pos cihazları bankaların, tüketiciye kredi kartı kullanımında kolaylık sağlamak amacıyla ürettiği bir hizmettir. Türkçe karşılığı satış noktaları terminali olan bu cihazlar kredi kartlarında bulunan çipleri okuyup, otomatik onay alarak satışın tamamlanmasını sağlarlar.

Alanının öncü şirketlerinden olan MT Bilgi Teknolojileri, kendisi geliştirdiği yeni nesil Vera Delta Eft Pos cihazı ile Türkiyede bir ilke imza attı. Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen Vera Delta Eft Pos cihazı sayesinde tek cihazdan aynı anda hem yazarkasa hem de pos işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra yerli üretim olması itibarıyla pos cihazlarında dışa bağlı olmayan yeni bir dönemi işaret ediyor. Vera Delta Eft Pos cihazı, nakit ödemenin yanı sıra EMV chip&pin sistemi ile temaslı banka ve kredi kartlarını da tamamen desteklemektedir. Aynı zamanda taşınabilir yani mobil bir cihaz olması sayesinde kullanım alanı çok daha geniş olan Vera Delta Eft Pos cihazı , IP tabanlı , eft ve pos özellikli mobil kasa olarak dünyada ilk olma özelliğine de sahip. Yazarkasaların çok fazla yer kaplamasına ve oldukça ağır olmalarına karşın Vera Delta Eft Pos cihazı ise çok küçük bir alan kaplamaktadır. Ağırlığı ise yalnızca 800 gramdır. Kriptolu işletim sistemine sahip olmasının yanı sıra DES, Triple DES , RSA , AES şifreleme özelliklerine sahiptir.

Yazar kasalarda yeni dönemin başlaması ile birlikte Vera Delta Eft Pos cihazı DenizBank ile yapılan ortaklık neticesinde avantajlı fırsat kampanyaları ile birlikte işyerlerine tanıtılmaya ve satılmaya başlandı cihazın piyasa fiyatı ise 1.700 türk lirası civarındadır.