VÜCUT ÇATLAKLARINI GİDERİCİ FORMÜL

Erkek ya da bayan hepimizin vücudunda deri genişleyip, daralmasından dolayı çatlaklar oluşabilir. Ergenlik döneminde, doğum sonrasında, çok fazla kilo alıp vermekten, vücut geliştirmede çatlayan kaslar sebebiyle çatlamalar oluşur. Bu çatlakları giderici özel formülümüzü paylaşacağız bu yazımızda.

Vücut çatlaklarını giderici formül:

Malzemeler;

1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 1 yemek kaşığı kekik yağı, 1 yemek kaşığı portakal yağı, 1 tatlı kaşığı karabiber yağı, 1 çay kaşığı tarçın yağı.

Yağlarımızı verilen ölçüye göre cam bir kapta karıştırın. Yağların homojen yapıları birbirinden farklı olduğu için biraz fazla karıştırın. Sorunlu bölgeye aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak uygulayın. Bacak bölgenize uygulayacaksanız ayak bileğinizden yukarı doğru masaj yapın. Göbek bölgesi için saat yönünde dairesel hareketlerle masaj yapın. 5 dakika masaj yapmanız yeterlidir. En az 20 dakika en fazla bir saat karışımı vücudunuzda bekletin sonra yıkayın. Haftada 2 kez uygulamanız yeterlidir.

Yukarıda verilen ölçüleri kullanarak karışımı çoğaltabilirsiniz. Kahverengi cam bir kavanozda karanlık ve serin bir yerde saklayabilirsiniz. Yağların yoğunlukları farklı olduğu için Kullanmadan önce çalkalamanız gerekmektedir.

Kullandığımız malzemelerin faydaları:

Zeytinyağı: protein yapısı insan vücudundaki protein yapısına çok yakın olduğu için hücre yenilenmesini sağlar, cildi parlatır.

Portakal yağı: C vitamini yönünden zengin olduğundan dolayı, cilt yüzeyinde oluşmuş keratinleşmiş ve ölmek üzere olan epital dokuyu giderir. Hücrelerin dolaşımını hızlandırır.

Kekik yağı: antioksidan özelliğinden dolayı, hücreler içinde birikmiş kötü sıvıları dışarı atıp hücre yenilenmesi için zeytinyağına destek verir.

Karabiber yağı: vücut ısısını arttırıp kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının hızlanması diğer kullandığımız malzemelerin daha çabuk doku altına işleyip, daha hızlı etki etmesini sağlar.

Kullandığımız malzemeleri daha önce kullanmadıysanız el bileğinize sürüp, 10 dakika bekletip test edin. Kızarma, kaşıntı gibi şikayetleriniz olursa kullanmayın. İçerisinde baharatlı yağlar olduğu için hamilelerin kullanımına uygun değildir.

Vücut çatlaklarını giderici formülü ergenlik dönemindeki çocuklarınızda da kullanabilirsiniz. Çatlak oluşumu başlamışsa ilerlememesini sağlarsınız.