Xperia Tablet S

Bilgisayarlar hayatlarımıza dahil olduktan sonra , yanımızdan ayıramayacağımız cihazlar haline gelmiştir zaman içerisinde. Tablet bilgisayarlar ile içinde bir çok özellik barındıran cihazlar piyasaya sürülmüştür ve insanların vazgeçilmezleri arasında yer almaya başlamıştır.

Sony kullandığı teknolojilerle tablet dünyasında da adından Xperia S Tablet ile duyurmuştur. Tablet piyasa çıkışında suya karşı dayanıklı olması ve çizilmelerden etkilenmemesi ile dikkatleri üzerinde toplamıştır. Tablet 9.4 inçlik bir ekran , 1280*800 çözünürlük, 16 milyon renk desteği ve kapasasif dokunmatik ekranıyla gelmiştir. Ağırlık olarak 570 gram olan tablet oldukça hafif ve taşınması kolay bir üründür. Sistemsel olarak 1.3 GHz dört çekirdekli işlemci , 1 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahiptir. Tabletin önünde görüntülü konuşma , arkasında ise 8 mega piksellik bir kamera ile 3264*2448 çözünürlükte fotoğraflar çekilmesine olanak sağlar. Yüz algılama , odaklama , görüntü sabitleme gibi özelliklerinin yanında 1080p değerinde video kaydı da yapabilmektedir. Xperia Tablet S Androiid 4.0 sürümüne sahip olarak piyasaya sürülmüştür. 12 saatlik pil ömrü , güçlü grafik işlemci ile donatılarak kullanıcıların keyifli deneyimler sunmaktadır. Cihazda GPS desteği , accelerometer, gyro ve pusula gibi sensörleride içinde barındırarak zor durumlarda bizlere destek sağlamayı ihmal etmektedir.

Piyasada günümüzde 799,00 TL’ye bu cihaza sahip olmak mümkündür. Alacağınız tablet ile ister oyun oynayın ister maillerinizi kontrol edin , sizleri için oldukça gösterişli bir performans sunmaktadır.