Xperia X10

Sony teknoloji dünyasına adım attığındandır her zaman zirvede olmak için gelişmeler kaydetmeye devam etmiştir. Televizyonlar, bilgisayarlar, telefonlar ve daha bir çok teknolojik alet Sony şirketinin bünyesinde bugüne kadar üretilmiştir. İnsanlar güvendikleri firmaların cihazlarını kullanmaya, Sony’nin sağlamlığından bahsetmeye devam etmiştir hemen her yerde.

Sony , Ericsson ile yolları ayırdıktan sonra kendi yolunda devam etmesine rağmen , ayrılmadan önceki üretilen cihazlar piyasada güncelliğini korumaya devam etmektedir. Bu telefonlardan biri Sony Ericsson Xperia X10 cihazıdır. Bu cihaz özellikleri ile dikkat çekmeyi başarmıştır ve halen birçok kişinin gözde telefonu olarak kullanılmaya devam etmektedir. Örneğin şarj süresi 1,5 gün ile 3 gün arasında gidebilmektedir. Eski sürümlerde olmamasına rağmen , bu modelde yer alan multi touch özelliği bir çok açıdan eksikleri kapatmaya yetmektedir. Çok hızlı şarj olabilmektedir.(yaklaşık 35-40 dakika). Kulaklıklar ile müzik dinleme keyifli bir hale dönüşmekte. 8.1 mega piksel kamera ile şuan bile bir çok telefonu geride bırakmaktadır. Özellikle pikselinin çok iyi olması ve 720p video çekimi kaliteli ve sizlerin anılarınızı saklamanız için çok güzel imkan tanımaktadır.Kullanılan android sürümü ile de döneminin ve halen bazılarının gözde telefonu olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir.

Telefonlar insanların hayatlarında yer kaplamaya başladıktan sonra , her geçen gün değişmekte gelişmekte ve bizlerin yaşamını kolaylaştırmakta , sanal dünyaya ulaşımımızı kolaylaştırmaktadır.