Xperia Z Tablet

Birçok insan yanlarında taşıyabileceği hafif ve üstün özellikler sunan bir tablet arayışındadır. Şarjı , dayanıklılığı, gösterdiği performans , fiyatı gibi özellikler insanların ilk aşamada baktığı nitelikler olarak adlandırılabilir. Sony tablet dünyasında Xperia Z modeli ile kullanıcılarına bu özellikleri en iyi biçimde sunarak kendini kanıtlamış dev bir şirket konumundadır.

Sony’nin tabletinde en dikkat çekici özelliklerden biri olarak su geçirmemesi gelmektedir. Çoğu insan tatile gittiğinde kullandığı elektronik cihazların su ile temas etmemesi için fazlasıyla çaba göstermek zorunda kalır. Sony geçen yılın başında çıkardığı Xperia Z telefonda kullandığı bu özelliği tabletlerinde de kullanarak , kullanıcılarına daha kolay bir kullanım sağlamayı amaçlamaktadır. Tasarımsal açıdan önceki tablet modellerinden vazgeçilip yerine Xperia Z de kullanılan tasarımla orantılı bir biçim kullanmıştır.10,1 inç boyutuna sahip tabletin 495 gram gibi çok hafif bir ağırlığının olduğunuzda belirtmek yeridir. Sağlamlık bakımından oldukça kaliteli malzemeden yapılmış cihaz , çizilmelere ve darbelere karşıda oldukça dayanıklıdır. LED ekran kullanılarak daha parlak kullanım sağlamakla birlikte , görüntü kalitesini arttıran Mobile BRAVİA Engine 2 de kullanılarak , fotoğraf görüntülemede ve , video izlemede harika bir tecrübe sunmaktadır.cihazın fiyatı ise 1699,00 TL’den satılmaktadır.

Xperia Tablet Z’de 1,5 GHz değerinde dört çekirdekli işlemci , 2 GB ram ve dahili 16 GB hafıza olmakla birlikte , hafıza SD kart ile desteklenerek 64 GB’ye kadar arttırılabilir. FM radyo , pusula ,ivme ölcer, jiroskop gibi sensörleri de içinde barındırarak farklı bir cihaz olduğunu kanıtlamaktadır. Android 4.1.1 sürümüyle piyasaya çıkan cihaz sonrasında yapılan güncelleme ile 4.2.2 sürümüne yükseltilmiştir. Bu sürüm tabletin işlevselliğini daha da fazlalaştırmıştır. Bilgisayarlarda kullanıldığı gibi kişiler farklı hesaplarda tableti kullanabilmektedir. Kamera ile anlarını ölümsüz hale getirmek isteyen insanlar , Xperia Tablet Z’nin 8.1 mega piksellik kamerası ile, odaklanma sorunu yaşamadan kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlamaktadır.1080p video kaydı yapabilme özelliğini de içinde barındıran tablette oldukça sağlıklı kayıtlar oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu Full HD video kaydını su altında da gerçekleştirmeniz mümkündür. İnce , hafif ve standardın üzerinde özellikleri sayesinde oldukça üstün kullanım sunmaktadır.